ODHALENO: Víte, jak dobře líbáte? Podle těchto druhů polibku poznáte, jak dlouho vám to s partnerem vydrží

Už podle jediného polibku můžete určit, jak je na tom váš vztah, jestli má budoucnost, a poznat, jaký váš partner je. Stačí vám k tomu znát tyhle věci.

Esej na téma typologie osobnosti a líbání si nechala vypracovat americká televize CNN. Je totiž opravdu rozdíl mezi tím, jestli dostáváte od partnera či partnerky jemné pusinky nebo vás lascivně olizuje. Vše říká něco o jejich osobnosti. Rty jsou prý nejodhalenější erotogenní zónou člověka.

Pusa s našpulenými rty. Dává se přátelům nebo lidem, s kterými sex nemáme. Dává se i na prvním rande na rozloučenou, je projevem spíš pozdravu než citu.

Polibek na jeden ret. Ten dávají lidé zamilovaní, kteří tak vyjadřují své city a jsou romanticky založení. Je plný lásky a svědčí o citech.

Francouzák. Líbání s otevřenými ústy, kdy do úst partnera proniká jazyk, je vášnivé a předznamenává sex. Zpočátku ho partneři provádějí i na veřejnosti. Vyjadřuje kromě vášně touhu propojit se, oddanost. Pokud vymizí, často vyhladnou i city.

Vlhká pusa a olizování. Je dalším stupněm francouzáku, kdy spolu zápasí jazyky a ústa jsou široce otevřená. Jde o praktiku provozovanou při sexu, jde o nejhlubší fyzické propojení. Symbolizuje, že jde o vztah plný sexuální energie.

Líbání na tváře. Pozdrav s rodinnými příslušníky nebo přáteli, může být ale také projevem lásky vůči partnerovi. Tyto polibky projevují cit a respekt k člověku zároveň. Nevyjadřují sexualitu, ale citovou stránku.

Polibek se staženými rty. Když má dvojice při polibku zavřená ústa ani si nevyměňují sliny, nejsou tolik propojeni nebo se necítí spolu dobře. Často se takto pusinkují partneři, kteří spolu žijí už spolu let, kdy vášeň už vyprchala.

Sdílejte článek
Štítky polibek Sex osobnost vztahy líbání druhy

Přečtěte si také