Jaké jsou typy ženského orgasmu?
Autor: Getty Images Jaké jsou typy ženského orgasmu?

ODHALENO: Ženy mají 3 druhy orgasmu, uvádí nová studie. Jak poznáte, který jste zažily?

Tamara F. Publikováno: 11.08.2022
Ženy mohou zažít až tři druhy orgasmů. Od mírného vlnění až po totální euforii, tvrdí česká vědecká studie.

reklama

Ženské vyvrcholení je pro pány (vědce) odjakživa velkou neznámou. A zatímco někteří si s tím hlavu nelámou a ženský orgasmus berou jako předem prohranou bitvu, jiní tomu věnují více času a bádání. Za dlouhodobou studií vyvrcholení u žen stojí i naši vědci z Univerzity Karlovy v Praze, kteří měřili orgasmy u 54 žen, aby identifikovali různé úrovně potěšení.

„Pravou“ ruku ženám při výzkumu dělal vibrátor Lioness s připojením Bluetooth, který dokáže detekovat sílu kontrakcí pánevního dna, čímž se dají tyto vzorce následně analyzovat. Podle výsledků z vyvrcholení poté vědci rozřadili ženské orgasmy do třech kategorií: vlna, lavina a sopka.

Tím nejběžnějším typem orgasmu, který dobrovolnice zažily, byla „vlna“, kterou prožilo až 26 žen – takové vyvrcholení se projevuje krátkými stahy pánve a vlněním. „Lavina“ je přitom už o poznání intenzivnější a ženy při něm zažívají větší stažení, zatímco sopečný orgasmus je naprostý výbuch euforie, protože pocit v pánvi je zezačátku nenápadný a poté během orgasmu nastane úplná exploze napětí. Takový orgasmus však zažilo z 54 žen jen 11 šťastlivkyň. A jaký typ orgasmu prožíváte vy?

Ilustrační foto

ODHALENO: Tohle je nejlepší a nejhorší pozice k dosažení ženského orgasmu. Otestujete je?

reklama