ODHALENO: Ženy mají 3 druhy orgasmu, uvádí nová studie. Jak poznáte, který jste zažily?

Ženy mohou zažít až tři druhy orgasmů. Od mírného vlnění až po totální euforii, tvrdí česká vědecká studie.

Ženské vyvrcholení je pro pány (vědce) odjakživa velkou neznámou. A zatímco někteří si s tím hlavu nelámou a ženský orgasmus berou jako předem prohranou bitvu, jiní tomu věnují více času a bádání. Za dlouhodobou studií vyvrcholení u žen stojí i naši vědci z Univerzity Karlovy v Praze, kteří měřili orgasmy u 54 žen, aby identifikovali různé úrovně potěšení.

„Pravou“ ruku ženám při výzkumu dělal vibrátor Lioness s připojením Bluetooth, který dokáže detekovat sílu kontrakcí pánevního dna, čímž se dají tyto vzorce následně analyzovat. Podle výsledků z vyvrcholení poté vědci rozřadili ženské orgasmy do třech kategorií: vlna, lavina a sopka.

Tím nejběžnějším typem orgasmu, který dobrovolnice zažily, byla „vlna“, kterou prožilo až 26 žen – takové vyvrcholení se projevuje krátkými stahy pánve a vlněním. „Lavina“ je přitom už o poznání intenzivnější a ženy při něm zažívají větší stažení, zatímco sopečný orgasmus je naprostý výbuch euforie, protože pocit v pánvi je zezačátku nenápadný a poté během orgasmu nastane úplná exploze napětí. Takový orgasmus však zažilo z 54 žen jen 11 šťastlivkyň. A jaký typ orgasmu prožíváte vy?


Přečtěte si také