ODHALENO: Ženy mají podle studie raději nejlepší kámošky než vlastní partnery. Pánové, v čem jste horší?

Někteří z vás už to možná tušili, teď je to ale definitivně potvrzeno: nejlepší kámošky u žen nikdo nenahradí.

Tahle informace možná některé překvapí a některé naopak vůbec ne. Nová studie totiž zjistila, že většina žen ve skutečnosti preferuje svou nejlepší kamarádku před vlastním manželem. Výzkumu, který provedla lázeňská společnost Champneys, se zúčastnilo 1577 žen a více než 50 % z nich odpovědělo, že mají ke svým kamarádkám blíže než ke svým mužům.

Nejčastěji uvedeným důvodem byl fakt, že se svými nejlepšími kamarádkami mohou mluvit o všem. Následovalo vysvětlení, že jejich ženské spřízněné duše jim více naslouchají a mohou jim říct to, co by jejich partneři rozhodně slyšet nemeli. 39 % dotazovaných žen uvedlo, že jedině se svou kamarádkou se dokážou smát, až brečí, a 29 % tvrdí, že se v přítomnosti své nejlepší kámošky konečně cítí samy sebou. Další čtvrtina pak přiznala, že má se svými kamarádkami mnohem více společného než s vlastním manželem.

Minimálně pro jednu ženu ze čtyř je přátelství s kamarádkou méně iritující než manželství, a pětina z dotazovaných tvrdí, že jejich nejlepší kámošky mají lepší smysl pro humor. Více než 40 % žen navíc uvedlo, že jsou si se svými kamarádkami bližší proto, že je baví stejné věci. Podle 28 % respondentek je pak důvodem lepšího vztahu s kamarádkou to, že jim umí lépe poradit.

Závěry této studie jsou jistě v mnoha ohledech velmi zajímavé, domníváme se ale, že většina mužů už dávno před ní měla podezření, že jejich kamarádka je pro jejich ženu často skutečně mnohem nepostradatelnější než oni sami. Koneckonců, občas to může být jedině dobře pro oba partnery, nemyslíte?

Sdílejte článek
Štítky manžel Ženy studie výzkum manželé kamarádka

Přečtěte si také