Proč mají ženy při lesbickém sexu spíše orgasmus?
Autor: iStock Proč mají ženy při lesbickém sexu spíše orgasmus?

ODHALENO: Ženy podle vědců zažijí orgasmus spíše se ženami než s muži. V čem je lesbický sex lepší?

Publikováno: 30.03.2018
Penis je penis, ale asi ho ženy k orgasmu zas až tak nepotřebují.

reklama

Máme pro váz zprávu, která vás možná dost překvapí. Vědci totiž zjistili, že ženy spíše dosáhnou orgasmu při sexu s ženami než s muži. Toto zjištění vyplývá z průzkumu, kterého se zúčastnilo 2 300 lidí po celém světě. Výzkumnící zjistili, že orgasmus u žen je pravděpodobnější, když souloží se ženami než s muži. Některé ženy prý dokonce mají takový orgasmus až 55x za měsíc. Ženy v heterosexuálních párech přitom tvrdí, že zažívají orgasmus jen 7x měsíčně. To je poměrně velký rozdíl, když vezmeme v potaz, že mají sex častěji než lesbické páry, v průměru údajně 16x za měsíc.

Doktorka Kristen Jozkowskiová z univerzity v Arkansasu vysvětluje, že to je logické, protože ženy se při sexu se ženami zaměřují na více věcí než jen čistě penetrační akt, od úst přes prsa k sexuálním hračkám., což hodně mužů nedělá. A přitom dosažení orgasmu u žen je mnohem pravděpodobnější při stimulaci klitorisu, takže upřednostňují spíše orální sex.

Jiná studie založená na výzkumu s více než 52 000 dospělými odhalila, že zatímco heterosexuální muži prý mají v 95 % sexuálních styků orgasmus, zatímco heterosexuální ženy jen v 65 %. Jen 33 % heterosexuálních žena uvedlo, že mají orgasmus při každém sexu, oproti 75 % mužů, kteří řekl totéž. Lesbické ženy však uváděly 86 % a bisexuální 66 %. Podle vědců jsou důvody docela jednoduché: když žena spí se ženou, spíše dojde na orální sex, celkový sexuální akt bude delší a zkusí mnohem více pozicí. A to všechno jsou faktory spojené se zvýšením pravděpodobnosti orgasmu.

Výzkumníci také zjistili, že významným faktorem vysoké míry orgasmů u lesbiček je fakt, že ženy lépe chápají, jak funguje vagina a klitoris. Mnohem častěji se navíc střídají v rolích, takže si rovnoměrně rozdělují chvíle, kdy dávají a přijímají potěšení. A co z celého zjištění vyplývá? Zhruba to, že sexuální uspokojení ženy opravdu nezávisí pouze a jen na penisu. Naopak, úplně stačí prsty, rty a jazyk. Tyto části těla přitom můžou používat nejen ženy, ale i muži, takže by to mělo být doporučení hlavně pro pány: nebojte se zapojit do sexu více než jen penis, budete za to náležitě odměněni.

Způsoby, jak žena může dovést muže k extázi

ODHALENO: 10 sexy způsobů, jak vás žena přivede k nezapomenutelnému orgasmu, když je nahoře. Znáte je všechny?

Také milujete přírodu?

ODHALENO: Bizarní nový trend otřásá zákony sexu! Kdo jsou ekosexuálové a s čím souloží, aby zachránili planetu?

Viagra vám kromě erekce může zachránit i život

ODHALENO: Nebojte se používat viagru! Modrá pilulka má zázračný vedlejší efekt, který vám může zachránit život!

reklama