návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Sex a vztahy

ODHALENO: Známe recept na spokojený vztah podle jednoduchého pravidla! Už ho znáte?

Každý vztah po čase dojde do fáze, kdy z něj začne vyprchávat zamilovanost. Proti tomu se ale dá něco dělat.
Vydáno: 01.06.2020, sis
vztahy láska
Autor: istockphoto vztahy láska

Stačí si jenom vzpomenout na počátek vztahu. Skoro každý vztah má na začátku sluníčkové období. Nevidíte na druhém jeho chyby a zdá se vám doslova dokonalý. To ale po nějakém čase přejde, u někoho to jsou tři měsíce, jiným párům vydrží zamilované období klidně třeba rok. Každopádně tahle počáteční zamilovanost po nějakém období vyprchá. A tehdy můžete uplatnit pravidlo 80/20.

Když se budete řídit tímto pravidlem, ledacos si uvědomíte. Tohle pravidlo nám říká, že vztah by měl být spokojený zhruba z nějakých 80 procent, ale ještě máme vyhrazených zbývajících 20 procent na nějaké hádky a neshody. Výsledkem by měl být takový vztah, který se nezalekne běžných konfliktů v životě. Drobné potyčky jsou totiž běžnou součástí vztahu. A nemělo by se na něj brát tak velké očekávání.

Nejlepší je tedy v této fázi svá očekávání snížit. Díky tomu ponecháte vztahu dostatečnou flexibilitu, a on tam bude moci pomalu růst.

sex

V téhle zemi teď mají lidé zákaz mít sex s partnerem, s kterým nežijí v domácnosti! Čemu to má zabránit?

Článek je zařazen v: vztahy , spokojený vztah

reklama