Pánové, POZOR! Tohle je 5 věcí, po kterých se vám může zmenšit penis! Čemu byste se měli vyhnout?

Čemu se máte vyvarovat, abyste v budoucnu neměli malého kašpárka?

Pánové, máme pro vás špatnou zprávu. Ano, zní to možná neuvěřitelně, ale váš penis se může během let opravdu zmenšit, a to až o 2 centimetry. Tvrdí to alespoň britští odborníci, o jejichž studii informoval server The Sun. Podle nich pak existuje 5 příčin, jež mohou smrskávání vašeho nádobíčka způsobit. I když minimálně s jednou z nich asi nikdo nic nesvede, ostatním příčinám, po nichž budete mít malého kašpárka, se můžete v klidu vyhnout. Jaké příčiny to tedy jsou?

Kouření – Některé toxiny z cigaret mohou způsobit poškození krevních cév v penisu. Kouření může navíc vést k problémům s erekcí

Stárnutí – Ano, to je přesně ona věc, s kterou nikdo z nás nic neudělá, tedy aspoň zčásti. Penis i varlata se mohou ve stáří smrsknout zejména, pokud rapidně přiberete na váze. Lékaři tvrdí, že čím budete silnější, tím se větší část penisu ukryje v tukovém polštáři. A tak je třeba s věkem dbát na štíhlou linii, ať tam záhy nemáte cvrčka.

Léky – Některé léky, zejména na prostatu, mohou mít za následek právě také zmenšení penisu. Podobné vedlejší účinky, i když jsou stále spíše ojedinělé, se pak mohou vyskytovat u některých druhů antidepresiv .

Operace prostaty – Až 70% mužů, kteří museli podstoupit operaci prostaty z důsledku rakoviny a nádoru, může mít za následek zmenšování penisu. Lékaři údajně stále neznají příčinu toho, proč se to děje.

Peyronieho choroba – Jedná se o onemocnění penisu, které způsobuje zakřivení a bolestivou erekci. Jedním ze znaků je také to, že kvůli zjizvené vazivové tkáni je penis během erekce mnohem menší, než by ve skutečnosti mohl být.

Sdílejte článek
Štítky Penis erekce prostata penis The Sun důvody zmenšování

Přečtěte si také