Studie odhalila, že heterosexuální muži chtějí zažít trojku s kamarádem. Jaký k tomu mají důvod?

A přitom bychom čekali, že snem každého heterosexuála jsou dvě sexy kočky.

Vypadá to, že změna postojů k homosexualitě vede k tomu, že více heterosexuálních mužů jde do trojky se svými kamarády mužského pohlaví. Studie britského sociologa Ryana Scoatse odhalila, že sexuální aktivity, kterých se účastní současně dva muži a jedna žena, jsou na vzestupu. Zdá se, že tyhle "romance" mezi kamarády a další přijetí sexuality mužům nejspíše pomáhá k utužení vztahů se zúčastněným kamarádem. Cítí se totiž ve společnosti známého člověka příjemněji.

Studie zkoumala 30 studentů Birminghamské univerzity mužského pohlaví a zjistila, že třetina má zkušenosti se švédskou trojkou, šest z nich dokonce sex ve třech mělo víckrát. Scoats také odhalil, že mezi mužskými účastníky švédské trojky ve složení muž-muž-žena existuje jen velmi malá tělesná interakce. Na druhou stranu zjistil, že většinu žen představa sexu se dvěma muži děsí a jejich strach se zmírnil pouze tehdy, když na jejich obavy muži při společném setkání nějakým způsobem reagují. Toto uklidnění pak vede k mnohem intimnějšímu průběhu samotného aktu, než jsou zvyklí z porna.

Se švédskou trojkou jsou stále spojeny mnohé stereotypy jako například žárlivost, Scoats se ale naštěstí ve své studii setkal jen s minimem z nich. “Švédská trojka je stejná jako každý jiný sex, lidé do ní jdou z různých důvodů a končí různými výsledky. Společnost jen stigmatizuje toto chování,” poznamenal Scoats. A co vy, už jste někdy zažili trojku?

Sdílejte článek

Přečtěte si také