Sex a vztahy

6. října 2020 22:12

sarka.turcekova@gmail.com

Těchto 9 věcí byste s rodiči řešit neměli, i když máte bezvadný vztah! Proč jsou tabu?

I když do vašeho života není vaše rodina zapojená, tak to neznamená, že byste s nimi měli diskutovat o úplně každém tématu. Někdy to může ale hodně uškodit.

1. Vaše plány do budoucna. Když sdílíte své cíle s těmi, kteří jsou vám blízcí, může to přimět mozek, aby si myslel, že jste už cílů dosáhli. To může vést k tomu, že nakonec vynaložíte daleko menší úsilí k tomu, čeho chcete dosáhnout. A jen vám to znesnadní situaci. Když své rodině sdělíte své orientační plány do budoucna, není to sice nic špatného, ale je lepší se vyhnout detailům.

2. Problémy ve vztahu. Sdělit rodině, že máte drobné problémy, je v pořádku. Ale když jim řeknete podrobnosti na hlubší úrovni, odhalíte všechny negativní věci, na které myslíte a které cítíte, později by to mohlo vést k problémům. Členové vaší rodiny nemají s vaším partnerem stejné pouto jako vy, takže později, když mu odpustíte a zapomenete na to, mohou proti němu nadále chovat zášť. Mohou také pochybovat a být podezřelí k vaší druhé polovičce.

3. Kolik vyděláváte. Pokud si vyděláváte peníze sami, může být dobrý nápad říci rodině průměrnou roční částku. Nemusí však vědět o každé koruně, kterou vyděláte, nebo o tom, jak vám to jde. Pokud se vyskytnou nějaké finanční problémy, je lepší neposkytovat příliš mnoho podrobností. Delikátní témata, jako jsou peníze, je mohou znepokojovat, a mohou vám pak dávat nevyžádané rady, což může vést k neshodám a hádkám.

4. Tajemství o sobě a ostatních. Klábosení se může pro mnohé z nás zdát jako neškodná činnost, zejména pro blízké členy rodiny. Ale bez ohledu na to, jak moc jim důvěřujete, vždy existuje šance, že informace někomu řeknou. To může mít na vás negativní dopad a možná vám to zkazí vztahy s ostatními přáteli a vzdálenými členy rodiny.

5. Vaše plány o tom, jestli budete mít děti. Vaši rodiče možná chtějí vnoučata a neustále se vás ptají, kdy je chcete mít. Ale pamatujte, že vy jste ten, kdo se nakonec rozhodne, až přijde správný čas. Abychom se vyhnuli nedorozuměním, nebo dokonce argumentům, je někdy lepší se tomuto tématu vyhnout.

6. Kostlivci ve skříni. Vytahovat věci, které se vám staly v minulosti, není vždy nejlepší nápad, zvláště pokud vám tyto vzpomínky způsobí, že si bolest znovu oživíte. Opětovné mluvení o tématu může problém vyřešit na povrchu, ale způsobit potíže. Pokud můžete, zkuste si jej vyřešit v sobě a odpustit rodině. Pouze pokud problém přinese zdravou, neagresivní diskusi mezi vámi a vaší rodinou, měli byste problém opatrně načít.

7. Vaše chyby. Některé drobné chyby na sebe prásknout můžete, ale pokud jde o velká selhání, může být lepší je držet v tajnosti. Jinak se o vás mohou vaši rodiče začít starat a budou chtít situaci zlepšit. Nemohou však za vás vaše problémy stejně vyřešit. Ve většině případů se můžete pokusit rozvinout svůj vlastní stav mysli, aniž byste se jich ptali na pomoc.

8. Vaše přesvědčení a názory. Náboženství, politika a názory na tento svět. Těmto delikátním tématům byste se někdy měli vyhnout, a to dokonce i u členů rodiny. Někdy, když lidé slyší opačné názory, je pro ně těžké se ovládnout a možná by chtěli svá přesvědčení prosadit. To by se mohlo proměnit v obrovský spor a mohlo by to dokonce pokazit váš vztah.

9. To, co každý den děláte. Když jste ještě dítě, je přirozené, že vaše matka neustále sleduje, kde jste. Když se stanete dospělým, už to není potřeba. Pokud jsou vaši rodiče přehnaně ochranářští a stále vyžadují vědět, kde jste, musíte si s nimi promluvit a vysvětlit, že to narušuje váš osobní prostor.

Sdílejte článek

Přečtěte si také