Sex a vztahy

23. listopadu 2017 14:41

redakce Prima Lajk

Tohle je 7 znaků, podle kterých poznáte, že už jste dlouho neměla sex. Který z nich trápí vás?

Co všechno ženy čeká, když nemají opravdu dlouho sex?

Asi všichni víme, že být delší dobu bez sexu je takové menší peklo. Ano, pořád si můžeme pomoci i jinak a naštěstí existuje hezká věc zvaná masturbace. Ale sex je prostě sex. Negativní znaky nechtěného suchého období mohou být navíc větší, než si myslíte.

Nedostatek sexu může mít negativní vliv na vaše tělo. U žen to pak platí dvojnásob, zejména po psychické stránce. Sepsali jsme pro vás 8 signálů, podle kterých bezpečně poznáte, že už žena opravdu potřebuje sex.

1. Má malé sebevědomí – Ženské sebevědomí může při nedostatku sexu utrpět velkou ránu. Může vést zejména k pocitům, že není hezká, je příliš tlustá a že pro chlapy zkrátka není nijak atraktivní.

2. Je zapomnětlivá – Nedostatek sexu může ovlivnit paměť a schopnost zapamatovat si věci. Pokud žena nesouloží, více se na to soustředí a zapomíná na ostatní věci z jejího běžného života.

3. Trpí nedostatkem spánku – Když mozek neustále řeší nedostatek sexu, může být obtížné zaměřit se na obyčejné záležitosti včetně spánku. Studie navíc dokazují, že sex lidem pomáhá rychleji usnout.

4. Je více náchylná k nemocem – Možná to zní šíleně, ale sexuální abstinence může ve skutečnosti zvýšit šance, že žena onemocní. Souvisí to vlastně hlavně s nedostatkem spánku – pokud žena málo spí, zvyšuje se riziko onemocnění.

5. Nechce se socializovat – Další ironický důsledek nedostatku sexu. Chcete-li ukončit své období bez sexu, musíte chodit do společnosti a potkávat se s lidmi. Zároveň ale platí, že sexuální abstinence z vás může udělat většího introverta. Je to prostě jeden z mnoha paradoxů nulového sexuálního života.

6. Její tělo je slabší – Nemusí to platit u každého, ale pokud pravidelně necvičíte, nedostatek sexu vám může zvýšit váhu. Průměrný člověk totiž při sexu spálí až 100 kalorií. To možná pro někoho nemusí být moc, ale časem se to nasčítá.

7. Rychleji stárne – Dlouhodobý nedostatek sexu může být stresující a jak známo, stres vede k předčasnému stárnutí. A čím jste starší, tím menší máte libido. Další bludný kruh.

Sdílejte článek

Přečtěte si také