Sex a vztahy

4. července 2018 14:54

redakce Prima Lajk

Tohle jsou 3 nejnebezpečnější fáze vztahu! Co dělat, abychom je překonali a nerozešli se?

Každý zažije krizi ve vztahu. Co dělat, abychom vztah zachránili?

6 – 12 měsíců

Jedná se o období, kdy nás přejde prvotní slepá láska, my si začínáme uvědomovat, jaký náš partner doopravdy je. Někteří mohou být zklamaní, protože milovanou osobu viděli v úplně jiných brýlích.

V tomto období je velmi důležité poznání. Pokud jste doposud neprobrali důležitá témata a budoucnost, měli byste učinit nyní. Snažte se navzájem pochopit a porozumět, jakým způsobem oba nahlížíte na život. Snažte se respektovat svojí polovičku a domluvte se na společném fungování. Tím se vyhnete dalším nepříjemnostem

3 – 3,5 roku

Je to období, kdy se oba partneři začínají brát jako samozřejmost. Už nemají potřebu se před druhým upravovat a nepotřebují vše dělat společně. Najdou svou komfortní zónu, ve které je jim dobře. Už ani slova lásky nezazní.

V takovém stavu je dobré začít si udržovat zónu napětí. Snažte se, aby bylo jasné, že si nejste samozřejmostí. Znovuuvědomění, jaké máte štěstí je důležité. Snažte se opět vyvolávat pocit, že se musíte o váš vztah starat nebo kdykoliv může přijít někdo jiný, kdo vám partnera přebere.

5 – 7 let

Pokud se jedná o pár, který je spolu od tanagerského věku, je toto období velmi nebezpečné. Je celkem běžným jevem, že jeden z partnerů si začne uvědomovat fakt, že v životě nezkusil nic jiného. Celý život stojí po boku jednoho člověka a má sklony vztah ukončit.

Pokud jde o starší páry, můžou si oba zevšednit natolik, že vás vlastně nudí stejná rutina každý den.

V tomto období je nejdůležitější komunikace. Zkuste si vztah zpestřit různými druhy činnosti. Snažte se objevovat nová místa a dělejte zajímavé aktivity.

Sdílejte článek
Štítky láska vztah co dělat krize vztahu

Přečtěte si také