Měly by se holky holit? Mrkněte na 5 důvodů, proč je bobr lepší!

Není to zrovna moderní, ale tady jsou důvody, proč je výhodnější mít křoví než poušť.

Holení může způsobit nepříjemné potíže, některé docela nebezpečné!

Podráždění pokožky a zarůstající chlupy Není zrovna příjemné, když vás tam dole pořád něco svědí, až 75 procent lidí svědění po holení zažívá, přesto se naprostá většina mladých Američanů holí, mužů i žen. Po holení se taky může stát, že vám budou chlupy růst pod pokožkou, z toho vzniknou ošklivé červené pupínky a kdo se má na to dívat?

Vši alias filcky Ne že by to byl tak častý problém, ale holení vás od případného chycení tohoto hmyzu, který se na vás bude vyživovat, nezachrání.

Pohlavní choroby Na pokožce mohou při holení vzniknout mikroskopické trhliny, do nichž se snáze dostanou bakterie. Ranky se také mohou stát vstupní branou pro pohlavní choroby! Předpokládá se, že holení může i za zvýšení nakažených kapavkou, chlamydiemi a HPV viry, které způsobují genitální bradavice a dokonce i rakovinu děložního hrdla.

Můžete se zranit Nemusí dojít jen na mikroskopické trhliny v kůži, ale i na pořádné říznutí. Většina úrazů pohlavních orgánů v USA je následkem odstraňování ochlupení.

Může to být zbytečné Hodně lidem totiž vůbec nevadí, že má jejich partnerka nebo partner pár chlupů navíc. Ti, co se tedy permanentně holí, to možná dělají úplně zbytečně.

Sdílejte článek
Štítky holení USA pokožka sexuálně přenosná nemoc

Přečtěte si také