10 faktů o líbání, které je dobré vědět před rande

Když zkazíte první polibek (nebo něco, co s ním souvisí), nemusí na druhý vůbec dojít! Takže si tenhle článek radši přečtěte, protože tak zvýšíte svoje šance, že z toho rande NĚCO bude a neskončí fiaskem.

1. 59 % mužů a 66 % žen podle studie zveřejněné v magazínu Time minimálně jednou v životě ukončilo schůzku hned po prvním polibku. Nejvíc vadilo... Oslintání!

2. 60 % lidí absolutně nesnese špatný dech. A to je problém, protože například podle American Dental Association trápí špatný dech alespoň občas polovinu lidí! Sami to nemůžete cítit, musíte si dech pohlídat - od kvalitní ústní hygieny, přes žvýkačku nebo dokonce lékaře. Že nemáte jíst česnek, cibuli ani rybí salát před schůzkou, to snad ani není potřeba připomínat.

3. Podle Oxfordské studie je v případě krátkodobého vztahu důležité líbání před sexem a pokud máte podvědomě zájem o dlouhodobý vztah, spontánně se líbáte během celého sexu i po něm.

4. 96 % žen miluje jemné polibky na krk nebo na uši. Mají je velmi citlivé.

5. Polovina žen i mužů nesnáší, jestliže při líbání partner kouše. I kdyby to bylo jemné kousání, které považuje za sexy.

6. Źeny jsou na první schůzce k polibku svolnější, než si muži myslí. Ženy se totiž potřebují líbat, aby zjistily (z chutě, vůně a své hormonální reakce), jestli je dotyčný vhodný partner.

A co ještě:

40 % lidi si myslí, že je nepřípustné políbit někoho na rty, když nejste na rande, ale například se loučíte jako přátelé.

30 % mužů miluje spontánní líbání

80 % mužů zaujme žena, která dokáže líbání vyhradovat od prvních něžných doteků po pořádnou smršť.

Průměrný člověk stráví líbáním dva týdny svého života.

Sdílejte článek
Štítky polibek rande studie líbání sex schůzka randění Časopis Time American Dental Association