10 faktů o líbání, které je dobré vědět před rande

Když zkazíte první polibek (nebo něco, co s ním souvisí), nemusí na druhý vůbec dojít! Takže si tenhle článek radši přečtěte, protože tak zvýšíte svoje šance, že z toho rande NĚCO bude a neskončí fiaskem.

1. 59 % mužů a 66 % žen podle studie zveřejněné v magazínu Time minimálně jednou v životě ukončilo schůzku hned po prvním polibku. Nejvíc vadilo... Oslintání!

2. 60 % lidí absolutně nesnese špatný dech. A to je problém, protože například podle American Dental Association trápí špatný dech alespoň občas polovinu lidí! Sami to nemůžete cítit, musíte si dech pohlídat - od kvalitní ústní hygieny, přes žvýkačku nebo dokonce lékaře. Že nemáte jíst česnek, cibuli ani rybí salát před schůzkou, to snad ani není potřeba připomínat.

3. Podle Oxfordské studie je v případě krátkodobého vztahu důležité líbání před sexem a pokud máte podvědomě zájem o dlouhodobý vztah, spontánně se líbáte během celého sexu i po něm.

4. 96 % žen miluje jemné polibky na krk nebo na uši. Mají je velmi citlivé.

5. Polovina žen i mužů nesnáší, jestliže při líbání partner kouše. I kdyby to bylo jemné kousání, které považuje za sexy.

6. Źeny jsou na první schůzce k polibku svolnější, než si muži myslí. Ženy se totiž potřebují líbat, aby zjistily (z chutě, vůně a své hormonální reakce), jestli je dotyčný vhodný partner.

A co ještě:

40 % lidi si myslí, že je nepřípustné políbit někoho na rty, když nejste na rande, ale například se loučíte jako přátelé.

30 % mužů miluje spontánní líbání

80 % mužů zaujme žena, která dokáže líbání vyhradovat od prvních něžných doteků po pořádnou smršť.

Průměrný člověk stráví líbáním dva týdny svého života.

Sdílejte článek