Showbyznys

15. února 2016 02:42

Petr Cífka

10 smrtelně vážných důvodů, proč by byl Jarda Jágr dobrý prezident

... a určitě lepší než Miloš Zeman.

Už mu je 44 let, takže má zákonem udávanou hranici umožňující kandidaturu na prezidenta zdárně za sebou. Cestě na Hrad tedy nic nebrání.

1) Vlídně by promlouval k občanům

Od Miloše Zemana se národ mnoha vřelých slov nedočká. Schytal to Peroutka, Gross, zajaté cestovatelky, Putinovi odpůrci… postupně vlastně skoro všichni. To Jarda Jágr je jinej kádr. Kromě Ornelly Štikové a mladých kladenských hokejistů za poslední roky nevyhlásil snad nikoho, naopak nabádá lid k tomu, aby se miloval a množil, aby si užíval lásky, klidu a pokoje a nezapomínal na tvrdou práci, za niž prostě přichází odměna.

2) Byl by politikem morálním, ne však kádrujícím

Jaromír Jágr věří v boha a křesťanskou morálku rád prolíná i do svých veřejných vyjádření. Láska, rodina, pokora, úcta k vlasti, to všechno jsou hodnoty, které se nebojí nahlas propagovat – i v povrchním a cynickém světě sociálních sítí. Zároveň nejde o pokryteckého mravokárce, který by neznal nástrahy života – nemá například nic proti nevěře ve formě sexu na jednu noc, protože chápe, že živočišná touha někdy holt umí být silnější než rozum a společenské konvence.

3) Byl by vzorem

Všemohoucí mu možná nadělil talent, hlavně mu ale dal tolik píle a odhodlání, kolik se nevejde ani do padesáti průměrných poslanců. Právě díky tomu, jak ve svém rodném Kladně dřel, jak každý den dělal stovky dřepů a sklapovaček (a když jednou vynechal, naložil si o den později o to víc), pak projížděl obranami jako nezastavitelný tank. A může hrát na vrcholné úrovni i dlouho po čtyřicítce. Makat se vyplácí, kam se hrabou flákači.

4) Byl by opravdu nadstranickým prezidentem

Svého času Jarda shlížel na střední Čechy z předvolebních billboardů ODS. Teď zase šaškuje v reklamách vedle velkouzenáře a lídra ANO Babiše. Připočtěte k tomu křesťansko-demokratické ideály a vyvinuté sociální cítění a máte před sebou chlapíka, který kašle na dělení pravice vs. levice, ale jde spíš po názorech a ideálech. Což se třeba o Milošovi s Vaškem fakt říct nedá…

Poznali jste ho? Jaroušek z horní dolní? Nenene, to je PAN hokejista Jaromír Jágr

5) Zlepšil by vztahy s Amerikou

„Jags“ je hokejovou legendou a vedle Václava Havla s Dominikem Haškem jedním z mála lidí, kteří si dokázali získat respekt celé severní Ameriky. Svou stopu a věhlas šířil důkladně celé roky napříč zemí – od New Yorku, Pittsburghu a Washingtonu až po Boston, Philadelphii, Dallas a Floridu. Na všech těchhle štacích si zvládl získat spoustu úcty i fanoušků.

6) Zlepšil by vztahy s Ruskem

Na dresu možná nosí číslo 68 jako memento na srpnové události a návštěvu „přátelských vojsk“ zemí Varšavské smlouvy, kterou Sovětský svaz na dalších dvacet let udělal demokracii pápá. Během svého angažmá v KHL ale navázal srdečné vztahy s ruskými diváky i oligarchy – a ti si ho jak pro výkony, tak pro srdečné vystupování naprosto zamilovali.

7) Ví, jak se chovat na reprezentativních akcích

Je to už dlouhých pět let, co kladenský klasik obdržel od prezidenta Klause Medaili za zásluhy. Přestože tehdy byly Jágrovým výsadním hájemstvím posilovna, kluziště, vířivka a tělocvična, zvládl správně vyhodnotit, že je dobré zúčastnit se ceremonie ve slušivém kvádru s motýlkem a střízlivý. Trapáckou fleecovou mikinu nebo totální opilost jako u vrcholných českých umělců nebo páně prezidenta u něj nečekejte.

8) Má vyděláno

Vrcholná politika s sebou zákonitě přináší i velká pokušení, kterým lze snadno podlehnout. A ne, nebavíme se teď o službách stážistek, které proslavila Monica Lewinská, ale spíš o lákadlech materiálních. S ohledem na to, že Jardův majetek dosahuje podle některých zdrojů až dvou miliard korun, dá se předpokládat, že by se těmhle svodům ubránil…

9) Podpořil by aktivisty v boji proti hazardu

Ach ta ruletka! Když byl Jarda ještě mladej cápek, co rád razil slepé uličky v oblasti stylingu vlasů, nedělalo mu vůbec problém pokoušet štěstěnu a cpát do hazardu velké peníze. V casinech zvládl podle svých slov za jednu noc prohýřit to, co normální člověk nevydělá za celý život. Je proto nabíledni, že by Hollana a další aktivisty proti hazardu rád a hlasitě podpořil.

10) Měl by nádhernou první dámu

Jarda byl vždycky chlapík úspěšnej, bohatej a pevně stavěnej, proto po něm pálily ty nejlepší kůstky. Jednu z nejpůvabnějších Češek Ivu Kubelkovou, se kterou zamlada vydatně randil, mu záviděla celá republika. Andreu Verešovou a Innu Puhajkovou si taky užil za ideálně sjízdných podmínek. A i když se teď tváří, že žije staromládeneckým životem, o luxusní řezivo ve své posteli jistě nemá nouzi. Jeho potenciální partnerka by tedy byla ozdobou každé zahraniční cesty. Kam se hrabe paní Dáša, to se nedá srovnat.

Takže, Jardo, nezříkej se zodpovědnosti a místo facebookových statusů se chystej na prezidentskou kampaň! My tě podpoříme.


Přečtěte si také