Showbyznys

29. května 2020 12:27

redakce Prima Lajk

5 lepších rapperů než 6ix9ine. Tihle borci šli raději do vězení, než aby z nich byli práskači

Kteří rappeři měli větší odvahu než Tekashi 6ix9ine?

Kontroverzní rapper Tekashi 6ix9ine možná zažívá chvilkový komerční úspěch, historie ale nepochybně ukáže, že to byl spíš omyl a jeho jméno brzo nahradí nějaké jiné. Koneckonců může si za to sám. Pověsti práskače, který udal svůj gang, aby se vyhnul vězení, se už jen tak nezbaví, a jeho konstantní on-line urážky na zbylé rappery mu karmu nijak nezlepšují. Rapper se sice často brání, že nebyl první ani poslední, jak si ale ukážeme na následujícím příkladu, plno lepších a slavnějších rapperů, jež se ocitli před podobným dilematem, se přesto zachovali jako chlapi a ne krysy. Kteří to byli?

Tupac Shakur

Kým jiným začít než slavným Tupacem. Ten šel do vězení v roce 1995 za údajné znásilnění, celou dobu se přitom však bránil, že nic takového neprovedl. Odmítl však říct, kdo přesně se činu dopustil a za to dostal 18měsíční trest. Z vězení ho vyplatil šéf Death Row Recorcds Suge Knight, se kterým ihned po propuštění Tupac podepsal smlouvu.

Bobby Shmurda

Shmurda se nejvíc proslavil v roce 2014 hitem Hot Nigga, ještě ty Vánoce však skončil s želízky na rukou za údajné plánování vraždy. V roce 2016 pak odmítl operovat jako svědek proti svému gangu a byl následně odsouzen na 7 let vězení.

John Forte

Forte byl slavný koncem devadesátých let, jenže s přechodem do nového milénia začala jeho sláva upadat a rapper se dostal do finančních potíží. V roce 2001 byl pak zatčen na letišti za to, že pašoval drogy v hodnotě několika desítek milionů korun. U soudu neřekl žádná jména a dostal 14 let.

Shyne

Měl být dalším velkým rapperem, jenže pak přišla událost, která změnila jeho život na příštích deset let. V prosinci roku 1997 se nacházel v jednom nočním klubu ještě s několika prominentními osobami jako například Jennifer Lopez a Diddym. Posléze přišla parta gangsterů, kteří Diddyho urazili a Shyne se s nimi dal do hádky. Došlo na zbraně, lidé skončili postřelení a Shyne šel na 10 let do vězení za pokus o vraždu. Dodnes Shyne nejmenoval jediného člověka, který byl zapletený do střelby v klubu.

Loon

Po smrti Biggeho začal Loon kráčet v jeho šlépějích. Vše mu vycházelo, dokonce si založil i vlastní hudební label, jenže v roce 2011 při cestě do Belgie byl zadržen policií, která u něj našla velký balík drog. Byl deportován zpátky do USA, kde ho soud poslal na 14 let do vězení za pokus o pašování drog. Měl možnost prásknout zbylá jména pašeráků, ale neudělal to.

Sdílejte článek

Přečtěte si také