Andrej Babiš změnil názor, státní pohřeb Karla Gotta nebude! Jak se s Mistrem nakonec rozloučíme?

Vláda sice schválila, že Karel Gott bude mít státní pohřeb, nakonec se ho ale nedočkáme.

Zdá se, že s ohlášeným státním pohřeb Karla Gotta, jenž včera schválila vláda, to bude trošku složitější, než se na první pohled jevilo. Premiér Andrej Babiš totiž při dnešní tiskové konferenci ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady malinko pozměnil svá slova. Podle Babiše se totiž nakonec o státní pohřeb jednat nebude. Místo něj se uskuteční pohřeb se státními poctami.

„Mohu jen říct, že to nebude klasický státní pohřeb, jak jsme od revoluce měli jen jeden, ale bude to spíš pohřeb se státními poctami. Bude to trochu něco jiného,” sdělil Babiš. Podrobnosti ovšem zatím uvést nechtěl, přesný termín pohřbu by měl být ohlášen ve čtvrtek odpoledne. Na organizaci se podílí sám premiér s menším týmem lidí. Vše pak Babiš konzultuje přímo s rodinou, s níž je v kontaktu. „Budu se snažit, abychom odpoledne sdělili datum konání pohřbu a místo, kde by došlo k tomu, aby mohli občané vzdát hold jeho památce, a ještě jedno místo, kde bude oficiální rozlučka,” dodal Andrej Babiš.

Pohřeb se státními poctami se od klasického státního liší např. v tom, že probíhá bez armádního průvodu a vojenských poct. Probíhá ovšem za přítomnosti čestné stráže, zazní česká hymna a je vystavena státní vlajka.


Přečtěte si také