Bill Gates má devastující předpověď pro rok 2019! Jaká obří zkáza podle něj hrozí světu?

Bill Gates předpověděl obří zkázu na rok 2019.

Zakladatel Microsoftu Bill Gates je dodnes nejbohatším mužem světa a jako takový má tu výhodu, že jeho slova mají větší váhu než dejme tomu ty naše. O to horší je nyní předpověď, kterou učinil na rok 2019.

Abyste byli v obraze, v Americe existuje jistá organizace, The Global Health Security Agenda, která má za úkol bránit v případném šíření smrtících epidemií po celém světě. Logicky působí především v afrických zemích, kde vznik takových virusů hrozí nejvíc. Problém je, že v minulém roce této organizaci americká vláda podstatně seškrtala rozpočet, což svět nyní vystavilo velkému riziku, že v případě epidemie, či jiné obdobné hrozby, nebudou lidé dostatečně chráněni. A právě s tím má Bill Gates problém.

Podle něj je totiž lidstvo velice blízko nějaké takové katastrofě. Naposledy zasáhla svět smrtící pandemie chřipky v roce 1918, což je přesně před sto lety, a podle vědců je nevyhnutelné, že se v blízké budoucnosti bude něco podobného opakovat. Bill Gates dodává, že ať už za to bude moct příroda, nebo biologický útok spojený s terorismem, jakmile se bude virus přenášet vzduchem, může vyhladit až 30 milionů lidí za méně než rok. To není příliš hezká představa. Naštěstí má i pár pozitivních slov nakonec.

Dobrá zpráva podle něj je, že lidstvo za těch sto let poměrně dost pokročilo v biotechnologiích, díky kterým bude nyní podstatně snazší zabránit virusu v šíření. No, tak aspoň něco.

Sdílejte článek
Štítky svět Amerika epidemie riziko Bill Gates Microsoft zkáza katastrofy

Přečtěte si také