Showbyznys

8. listopadu 2021 09:41

redakce Prima Lajk

Bývalá hvězda Top Gearu se drsně obula do nenáviděné Grety. Co drsného jí Clarkson vzkázal?

Jeremy Clarkson se opřel do aktivistky Grety.

Bývalý moderátor Top Gearu Jeremy Clarkson si nikdy nebral servítky. Nyní to spočítal i mladé klimatické aktivistce Gretě Thunberg. Konkrétně se mu nelíbilo její vystupování na klimatickém summitu v Glasgowě, kde se osmnáctiletá Greta opět rozvášnila. Na demonstraci proti světovým lídrům a jejich nedostatku iniciativy v boji za záchranu planety vzkázala, že si můžou prázdné fráze o klimatické krizi strčit do zadku.

Drsná slova švédské aktivistky však namíchla Jeremyho Clarksona, který už v minulosti Gretu označil za „rozmazleného fracka, který by se měl raději vrátit do školy“. Ve svém posledním sloupku pro list The Sunday Times si opět nebral servítky a Gretu přirovnal k „chodícímu, otravnému egu“, které se snaží dávat rady, jak napravit planetu. „Jednoduše nechápu celý fenomén Thunberg,“ napsal.

„Nemá žádné znalosti o tom, jak funguje svět. Žádné způsoby a ani žádná písmenka před nebo za jménem, protože místo toho, aby chodila do školy, byla zaneprázdněna plavbou kolem světa, aby mohla být marná a urážela dospělé To, co opravdu potřebuje, je srazit hřebínek,“ vzkázal drsně klimatické aktivistce Clarkson.


Přečtěte si také