Showbyznys

19. září 2022 11:10

redakce Prima Lajk

Bývalý královský šéfkuchař odhalil vtipnou zkušenost s královnou. Proč mu vrátila jídlo?

Bývalý šéfkuchař britské královské rodiny prozradil, jak se vařilo pro Alžbětu II.

Šedesátiletý dvorní kuchař Darren McGrady, který měl tu čest v minulosti vařit pro členy královské rodiny, odhalil, že si královna Alžběta II. potrpěla na kvalitně připravené jídlo. Jen zřídkakdy prý jedla nezdravé pokrmy a hlídala si množství tuků a cukrů. Pro co však měla panovnice slabost, bylo sladké.

McGrady, který v královské kuchyni pracoval v letech 1982 až 1993, prozradil, že královna nebyla až taková gurmánka a často jedla stejná jídla. Pokud se na jídelním lístku měl objevit nový pokrm, musel být jejím Veličenstvem nejprve schválen. Přesto se jednou dvorní kuchař rozhodl „zaexperimentovat“ a na menu přidal jedno staré sladké skandinávské jídlo s bizarním názvem „Zahalené selské dívky“.

Dezert, který byl královně poslán, však okamžitě panovnice vrátila zpátky do kuchyně s ručně psanou poznámkou: „Co nebo kdo jsou Zahalené selské dívky?“ zmátl podivný název panovnici, která byla proslulá svým dobrým smyslem pro humor. McGrady tedy na nic nečekal a královně běžel ukázat recept na daný tradiční severský dezert. Po této zkušenosti už si poté nikdy kuchař nedovolil přidat na královské menu nic bez svolení.


Přečtěte si také