Showbyznys

19. června 2016 10:33

redakce Prima Lajk

Čeká nás největší bitva v televizní historii? Tohle všechno uvidíme v epické bitvě ve Hře o trůny!

Tohle bude opravdu mazec!

Už jen pár hodin dělí americké diváky od premiéry nové epizody Hry o trůny, která je zřejmě nejočekávanějším dílem šesté série. Díl totiž ponese název Battle of Bastards (Bitva bastardů) a celý se bude věnovat epické bitvě armád Jona Snowa a jeho nepřítele Ramsayho Boltona. Tvůrci pak diváky už dopředu lákali nejen na největší bitvu v dějinách seriálu, ale skoro až na nejepičtější akční scénu v televizní historii. A zřejmě opravdu nelhali.

Producenti se totiž pochlubili s tím, za jaký podmínek se natáčelo a co všechno ve válečně vřavě uvidíme. A nutno říci, že za takové podmínky by nestyděly ani ty největší hollywoodské trháky a rozpočet byl zřejmě opravdu obrovský. Na natáčení náročné scény se totiž muselo vyčlenit neskutečných 600 členů štábu, včetně čtyř špičkových kamerových týmů. I když široké záběry na několikatisícové armády byly udělány digitálně, pasáže se muselo zúčastnit 500 komparzistů, kteří prošli náročným výcvikem, stejně jako samotní herci.

Natáčení se nadále zúčastnilo 24 elitních kaskadérů, 70 koní a kvůli drsnému terénu muselo být na místo přivezeno 160 tun štěrku. Natáčení válečné epizody pak tvůrcům zabralo 25 dní, což je dvakrát tolik, než je u seriálu zvykem. Producenti zkrátka na této bitvě nijak nešetřili a tato neuvěřitelná čísla mají být důkazem toho, že se máme v nadcházející epizodě nač těšit. Tak snad nám tvůrci opravdu naservírují jednu z největších bitev všech dob a nepůjde jen o plané sliby.

Sdílejte článek
Štítky historie armáda Hra o trůny Ramsay Bolton Jon Sníh

Přečtěte si také