Showbyznys

21. března 2022 15:20

redakce Prima Lajk

David Beckham věnoval svůj Instagram ukrajinské lékařce. Jaké válečné hrůzy na něm žena ukazovala?

Fotbalová legenda se rozhodla využít svou internetovou slávu pro dobrou věc a milionům fanouškům ukázat hrůzy války na Ukrajině.

Současná válka na Ukrajině a vpád Putinových vojsk zasáhl pochopitelně celý svět a nespočet slavných tváří hledá způsoby, jak napadené zemi a jejich lidem pomoci. S velmi originálním přístupem přišel před pár dny legendární fotbalista David Beckham, který se rozhodl k této příležitosti využít svůj velmi sledovaný Instagram. Z Beckhama se totiž po konci sportovní kariéry stal i tak trochu influencer, který má na svém profilu přes 72 milionů sledujících. A svou internetovou popularitu nyní vytěžil k dobré věci.

Ostře sledovaný profil totiž v emotivním videu předal ukrajinské lékařce a dětské anestezioložce Iryně, která aktuálně pomáhá ženám a novorozeným dětem v bombardovaném Charkově. „Přejděte na mé stories, abyste se dozvěděli víc o úžasné práci, kterou Iryna a jí podobní zdravotníci dělají pro záchranu životů na Ukrajině,“ vzkázal Beckham fanouškům

Ukrajinská vedoucí regionálního perinatologického centra v Charkově tak v následujících hodinách využívala stories slavného fotbalisty k tomu, aby lidem z celého světa ukázala, v jakých hrůzných podmínkách musí žít vyděšené matky s dětmi. Ukázala tak např. záběry na matky chovající své děti na postelích seřazených ve sklepních chodbách. Ne všechny pacienty se však v obtížných podmínkách podařilo převést do bezpečí. „První den války jsme přestěhovali všechny těhotné ženy a matky s novorozenci do sklepení. První dny byly nejtěžší. Museli jsme se naučit, jak pracovat i za bombardování. Bohužel jsme nemohli přenést děti z intenzivní péče, protože jsou závislé na přístrojích,“ popsala situaci Iryna.

Ukrajinská lékařka nadále promluvila o dojemném příběhu matky Jany, která porodila během druhého válečného dne syna. Ten měl však problémy s dýcháním a lékaři museli bojovat o jeho život. „Chlapci už je teď lépe, ale dům jejich rodiny byl zničen a oni se nemají kam vrátit,“ řekla Iryna. Žena nadále popisovala, v jakých těžkých podmínkách doktoři i sestry v úkrytu pracují. Jejich snaha o záchranu pacientů se neobejde bez slz a naprostého vyčerpání. I přesto Iryna své poslání nevzdává. „Pravděpodobně riskujeme vlastní životy, ale nad tím vůbec nepřemýšlíme. Milujeme naši práci. Lékaři i sestry mají starosti, pláčou, ale nikdo z nás se nevzdá,“ dodala lékařka.

David Beckham pak poprosil své fanoušky o pomoc a přidal do svého bia na Instagramu odkaz na fond UNICEF. Slavný fotbalista je ostatně velvyslancem dětského fondu OSN UNICEF už od roku 2005, jeho aktuální pomoc a spolupráce s touto organizací, díky níž získává Iryna i další lékaři po celé Ukrajině potřebné prostředky, proto není žádným překvapením. I přesto jde ovšem o skvělý počin, za který si borec z trávníků zaslouží velký palec nahoru.

Sdílejte článek

Přečtěte si také