Showbyznys

13. června 2022 15:17

redakce Prima Lajk

Drsňák Procházka si po zisku titulu šampiona UFC přišel na obří peníze! Kolik si vydělal?

Kolik si vydělal Jiří Procházka výhrou v zápase o titul šampiona UFC?

Slavný český MMA zápasník Jiří Procházka si splnil sen a stal se šampionem UFC. Vítězství to bylo vydřené, ale nakonec zasloužené. Kromě toho, že se nyní může chlubit titulem jednoho z největších drsňáků na Zemi, ale dostal taky solidně zaplaceno.

„Z mé strany to byl strašný výkon. Upřímně. Viděli jste ten zápas, nějaké momenty jsem pouze přežil, ale můj plán, můj životní postoj je být dominantní, ne přežívat. Musím být lovec, to musím do příště zlepšit,“ řekl Procházka po bitvě na tiskové konferenci.

Náladu mu ovšem určitě zlepší pohled na jeho zisky. Za zápas měl dostat 350 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 8,2 milionu korun. Tím to ale nekončí. Tato částka se totiž zvedla ještě o další 2,3 milionu po výhře v zápase a dalších 750 tisíc dostal navrch za mediální povinnosti. To ale stále není vše. Další 1,2 milionu mu přistane na účtu díky označení „zápas večera“, a protože fanoušci jemu a dalším dvěma zápasníkům rozdělili ještě 60 tisíc dolarů v bitcoinech, přišel si tak Procházka dohromady na zhruba 13 milionů korun. Před zdaněním, ale i tak moc, moc hezké.

Sdílejte článek
Štítky peníze titul MMA UFC šampion Jiří Procházka

Přečtěte si také