Showbyznys

15. dubna 2015 07:19

Ivana Nádvorníková

Film Králova zahradnice s Kate Winslet: Premiéra je tu!

Srdcem celého příběhu Královy zahradnice je výjimečný svět zahrad a zahradnictví, které v té době představovalo velmi významné odvětví. Ale také se tu samozřejmě zrodila velká láska...

Zahrada je ve filmu kulisou pozvolna rozkvétajícímu příběhu lásky mezi dvěma zahradními architekty, Sabine a Le Notrem. “Jde o setkání myslí a duší, které v sobě navzájem probouzejí tvořivost,” říká Kate Winslet.

“Sabine má zcela odlišné vnímání přírody, zahradnictví i designu než Le Notre. On uvažuje matematicky, v geometrickým pojmech. Vše je propočítané. Ale když do jeho života vstoupí tato žena, začne vidět věci jinak. Pomáhá mu znovu objevovat sebe samého,” říká Matthias Schoenaerts.

Něco málo z natáčení...

O režisérovi Schoenaerts poznamenává: “Alan má obrovský smysl pro detail a je citlivý k lidem.”

Kate Winslet dodává: “Vždy přesně ví, co chce. Dokáže dát věcem strukturu, na jejíž bázi si pak můžete dát svobodu ve spontánních momentech.”

“Měli jsme svobodu vytvořit si svůj vlastní svět,” říká Ivana Primorac.

Sám Alan Rickman se za natáčením ohlíží jako za obdobím “spolupráce, kamarádství, vzájemné úcty, nacházením věcí, o kterých jste neměli ani tušení, které vás překvapily, a momentů emocionální síly, ze kterých mi doslova spadla čelist.”

Film má premiéru tento čtvrtek. Podívejte se na krátkou ukázku...

Mohlo by vás ještě zajímat:


Přečtěte si také