Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

FOTO: Charles se stal králem. Co dojemného vzkázal po smrti své maminky Alžběty II.?

MilanR. Publikováno: 08.09.2022
Nový britský král se vyjádřil ke smrti milované maminky Alžběty II. Co vzkázal světu?

reklama

Svět se stále nemůže vzpamatovat z tragické zprávy, která přišla z Velké Británie. Po výrazném zhoršení zdravotního stavu ve čtvrtek zemřela všemi milovaná královna Alžběta II. Oznámil to Buckinghamský palác s tím, že nejdéle vládnoucí panovnice v britských dějinách zemřela pokojně odpoledne na skotském zámku Balmoral. Podle následnictví a protokolu se tak ihned stal králem její nejstarší syn Charles, který se na tuto roli připravoval nejdéle ze všech panovníků v britské historii. Následníkem se stal totiž už v roce 1952, tedy v době, kdy jeho maminka nastoupila na trůn a začala tím její sedmdesátiletá vláda.

Nový král už navíc nyní, v období smutku a nečekané ztráty, poslal do světa prostřednictvím úřadu Buckinghamského paláce své první oficiální vyjádření. A i přes všechny oficiality je znát, jak velkou bolest aktuálně on i celá královská rodina prožívají.

 

 

„Smrt mé milované matky, Jejího Veličenstvo, je pro mě a ostatní členy mé rodiny okamžikem největšího smutku. Hluboce truchlíme nad odchodem vážené panovnice a velmi milované matky,“ stojí v Charlesově oficiálním vyjádření. „V období smutku a přeměn bude mě a moji rodinu utěšovat vědomí toho, jakému respektu a hluboké náklonnosti se královna těšila,“ končí Charles svůj první oficiální královský dopis. Nový král zkrátka nyní prožívá jedno z nejtěžších období svého života.

Královna Alžběta II.

Tragická zpráva! Ve věku 96 let zemřela královna Alžběta II. Co bylo příčinou smrti?

reklama