Showbyznys

22. května 2015 11:52

Petr Cífka

FOTO: Miliardáři slaví! V soukromých letadlech si konečně můžou i zatopit v krbu!

FOTO: Miliardáři slaví! V soukromých letadlech si konečně můžou i zatopit v krbu!

Taky je vám v letadle vždycky zima. Vypnete tu otravnou foukající věc nad hlavou, ale nepomáhá to? Letuška vám řekne, že cirkulace vzduchu je základ a že ostatní cestující vyrostli v polární tundře? Existuje snadné řešení – musíte vydělat pár milionů, nejlépe dolarů, abyste si mohli dovolit vlastní letadlo. Levnějším řešením je samozřejmě koupit si kabát. Ale to je řešení pro spodních deset milionů.

Horních deset tisíc si pořídí vlastní palác v oblacích, který si samozřejmě vybaví podle svých představ. Nechcete si přece pořídit ojetý Boeing, abyste pak seděli na stejných látkových sedačkách jako vaši méně požehnaní příbuzní. Ne, koupíte si Gulfstream, protože to je volba filmových celebrit. Malé, extrémně svižné a sexy letadlo, do kterého jde nainstalovat třeba striptýzová tyč. Alespoň jste to viděli v Iron Manovi. Divili byste se, kolik zákazníků si ji po premiéře marvelovského hitu nechalo nainstalovat. Nebo můžete mít akvárko, a pak sledovat, co dělají změny tlaku s vaší oblíbenou zlatou rybkou. Ale nic z toho vás nezahřeje.

Teď se to ale mění. Lufthansa, jinak známá německá aerolinka pro masovky, teď movitým zákazníkům konečně nabízí krb. Příplatkové vybavení, které přispěje k dokonalé pohodě v deseti tisících metrech! Nebojte, nemusíte pašovat skrz letiště ošatku se dřevem. Ačkoliv opravdový oldschoolový krb by byl to úplně nejlepší, nemůžete si tak úplně do Gulfstreamu nainstalovat komín nebo si po roztopení jednoduše vyvětrat. Krb je tedy elektrický, ale sálá a vypadá úplně jako živý. Oheň je živý a trojrozměrný, jeho praskání může znít hned z několika různých směrů a intenzita obrazu i tepla lze regulovat dálkovým ovládáním.

Krb váží nějakých třicet kilogramů, jeho obruba je imitací kamene, ale pokud vaše letadlo unese i slona, můžete si klidně nainstalovat mramor. Spotřeba je 1300 W, takže nesežerete všechnu elektrickou síť, a můžete si klidně nabít i mobil.

Sdílejte článek
Štítky letadlo krb Boeing Lufthansa elektrický

Přečtěte si také