Bipolární poruchou trpí popová zpěvačka Demi Lovato.
Autor: profimedia.cz Bipolární poruchou trpí popová zpěvačka Demi Lovato.

GALERIE: 12 slavných, kterým změnila bipolární porucha život. Kdo všechno s ní musí bojovat?

Publikováno: 14.11.2018
Závažné psychické onemocnění, o kterém se v posledních dnech opět hodně mluví. Co je bipolární porucha zač? A kdo všechno jí trpí?

reklama

Bipolární porucha, jinak zvaná také jako maniodepresivní psychóza, je psychické onemocnění, které je široké veřejnosti v dnešní době už velmi známé. V posledních dnech se o ní ovšem u nás začíná zase více mluvit. A to vzhledem k tomu, že premiér Andrej Babiš při vyjádření k aktuální kauze okolo jeho syna Andreje ml. přiznal, že touto poruchou trpí jeho dcera Adriana.

Bipolární porucha se vyznačuje tím, že při ní dochází k poruchám nálad a jejich střídání. Člověk tak při ní trpí depresí, únavou a nespavostí a v další poloze se může cítit nadměrně šťastný. Ostatně, více informací o této poruše se můžete dočíst v podrobném článku. S nemocí, která se u člověka projeví až v dospělosti, pak musí či musela, bojovat řada slavných osobností u nás i v zahraničí. U nás trpěl bipolární poruchou např. Petr Muk, Miloš Kopecký či skladatel Karel Svoboda. My jsme si pro vás připravili výčet zahraničních celebrit, jimž vážné psychické onemocnění změnilo život. A u mnohých z nich jste o podobném trápení jistě neměli tušení.

Demi Lovato 3

FOTO: Demi Lovato poprvé promluvila o brutálním předávkování drogami! Její dojemný vzkaz šokoval fanoušky

Kolik hodin spánku denně je už moc? 2

ODHALENO: Příliš mnoho spánku vás může ZABÍT! Kolik hodin denně už je podle vědců moc?

reklama