Showbyznys

19. června 2018 16:01

redakce Prima Lajk

GALERIE: Královská rodina chystá první gay svatbu! Kdo už brzy zastíní prince Harryho s Meghan?

Britská královská rodina po nedávné svatbě prince Harryho s Meghan Markle prolomí další nemyslitelné tabu. Dočká se první svatby homosexuálů.

Když si vzal v květnu princ Harry za manželku herečku Meghan Markle, mnozí to považovali pro královskou rodinu za ohromný pokrok a porušení mnoha tradic. Ta pravá královská svatební revoluce nás ale čeká až toto léto! Poprvé v historii britské královské rodiny si totiž řeknou své ano dva muži!

Oním průkopníkem je pak vzdálený bratranec královny Alžběty II. lord Ivar Mountbatten, jenž si po třech letech vztahu vezme svou lásku Jamese Coylea. S ním se seznámil právě v roce 2015 na horách a o rok později přiznal lord světu svou pravou orientaci. V té době se také rozvedl se svou tehdejší manželkou a matkou jeho tří dětí Penelope Anne Vere Thompson. S tou si ovšem zůstal velmi blízký a právě ona ho v létě povede k oltáři. „Měl jsem pocit, že už se nepotřebuji znovu oženit. Zažil jsem to se svou bývalou ženou a mám díky tomu úžasné děti. Ale chci to udělat hlavně pro Jamese,“ vysvětlil serveru Daily Mail lord Ivar.

Očekávaná svatba se uskuteční v létě v soukromé kapli na jeho venkovském sídle v Devonu a na rozdíl od královské svatby Harryho a Meghan půjde o velmi malý a skromný obřad, jen pro blízké přátele a členy rodiny. Zatím není jisté, zda se dostaví i královna Alžběta či princ Harry se svou krásnou novomanželkou. Už nyní je ovšem jasné, že i tato svatba bude přitahovat hodně pozornosti a zbortí nejednu královskou tradici.


Přečtěte si také