Showbyznys

21. května 2018 12:40

redakce Prima Lajk

GALERIE: Lidé jsou dojati z prázdného místa na královské svatbě! Vážně bylo určené princezně Dianě?

Celý internet si všiml tohoto dojemného gesta. Nebo bylo všechno úplně jinak?

Sobotní královské svatby prince Harryho a Meghan Markle je stále plný internet a lidé v ní samozřejmě rozebírají i ty nejmenší detaily. Ihned po obřadu se tak například začala po celém světě šířit fotka prázdného místa při svatbě vedle prince Williama. Společně s fotografií se pak šířila také informace, že prázdné sedadlo bylo ponecháno prázdné pro zesnulou matku ženicha, princeznu Dianu. Královská rodina tak chtěla údajně uctít její památku a dát najevo, že její duch je na obřadu s nimi. Nejen Británie pak byla tímto krokem dojata. Jenže během 24 hodin se ukázalo, že vše je bohužel trošku jinak.

Místo totiž bylo podle oficiálního prohlášení prázdné ze zcela jiného důvodu. Mohla za to samotná královna Alžběta II., která seděla přesně o místo výše. Místo pod ní pak zůstalo prázdné, aby měla královna nerušený a nikým neblokovaný výhled! Není to navíc nic ojedinělého, k této situaci dochází na každé královské svatbě.

Říkáte si tedy, proč si královna nesedne do první řady, kde má logicky nejlepší výhled? Protože právě toto místo ve druhé řadě je v kapli svatého Jiří její oblíbené a jinde se jí sedět nechce. No, původní domnělý důvod se nám přece jen líbil o něco více. Na druhou stranu, Harry i jeho novomanželka Meghan si zesnulou Dianu připomněli mnoha jinými způsoby, například jejím čtvercovým akvamarínovým prstenem, jenž Harry své lásce daroval.

Sdílejte článek
Štítky královna Alžběta Velká Británie Princezna Diana Alžběta II. svatba princ Harry královská svatba Meghan Markle galerie Harry a Meghan Internet William, princ z Walesu prázdné místo

Přečtěte si také