GALERIE: Víte, jak dnes vypadá král Joffrey ze Hry o trůny? Role nenáviděného spratka ho zničila!

Ve slavném fantasy seriálu ho všichni nenáviděli. Jak se ovšem hercův život od jeho odchodu ze seriálu změnil?

Seriálový megahit Hra o trůny tento týden odstartoval svou vůbec poslední sérii. Je tedy na čase se za seriálem malinko ohlédnout a podívat se na jeho tváře, které už zde bohužel nějaký ten pátek nehrají. I když v tomto případě spíše bohudík. Panovník Sedmi království Joffrey Baratheon, syn sourozenců Jaimeho a Cersei Lannisterových, totiž patřil bez debat mezi nejvíce nenáviděné postavy seriálu. Jednalo se prostě o záporáka a rozmazleného spratka se vším všudy a divák měl při jeho scénách často chuť skočit do televize a zakroutit mu krkem. A jeho představitel, mladý Jack Gleeson, se této nelehké úlohy zhostil geniálně. A možná paradoxně až moc.

Nechvalně proslulý charakter mu v podstatě zničil hereckou kariéru. Herec byl totiž v této roli tak skvělý, až ho lidé začali nenávidět i ve skutečném životě. Lidé na něj pokřikovali, nadávali mu a zhoršovali mu život jen proto, že nedokázali oddělit seriálovou postavu od jejího představitele. Gleesona to trápilo a v nejednom rozhovoru uvedl, že ho podobné situace dost ničí.

Právě tyto útoky a celková mediální sláva, která evidentně nebyla vůbec pro něj, mohou za to, že po svém konci ve Hře o trůny nadobro sekl s herectvím. Navíc ho hraní dle jeho slov příliš nenaplňovalo. Sem tam se sice objeví na oficiálních akcích slavného seriálu (naposledy na slavnostní premiéře poslední řady), jinak se ovšem stáhl do ústraní a moc toho na sebe nepráskne. Odchod od herectví mu ovšem evidentně prospěl. 26letý Jack ještě více zmužněl a na fotkách vypadá mnohem šťastněji a uvolněněji.


Přečtěte si také