Showbyznys

28. listopadu 2022 16:42

redakce Prima Lajk

GALERIE: Víte, jak dnes vypadá Lucinka z Letopisů Narnie? Herečka skrývala jizvy a málem přišla o ruku!

Dětská hvězdička ze známé fantasy série už nám pěkně vyrostla. A před světem dlouhá léta skrývala velké tajemství.

Jméno herečky Georgie Henley vám nejspíš nic neřekne, její dětskou tvář zná ovšem skoro každý. Jako dítě si totiž zahrála ve slavné fantasy sérii Letopisy Narnie, v níž ztvárnila roztomilou Lucinku, která bojovala po boku svých sourozenců a hrdinného lva Aslana o záchranu Narnie. A právě dětská herečka na sebe poutala ve všech třech dílech prakticky nejvíce pozornosti. Časy populární fantasy ságy jsou ale už dávno pryč a bývalá dětská herečka samozřejmě pořádně vyrostla.

Georgie Henley je nyní už 27 let a malou holčičku už byste v ní hledali marně. Po letech, kdy byla spíše za šedou myšku, navíc konečně našla svůj styl a nyní ji ve společnosti rozhodně nepřehlédnete. Nedávno se navíc na sociálních sítích svěřila se svým nečekaným příběhem. Na fotce, na níž ukazuje nečekané jizvy na ruce, totiž přiznala boj s velmi vzácným bakteriálním onemocněním – fasciitidou. Jedná se o velmi závažné onemocnění, kvůli kterému ji hrozila nejen amputace ruky, ale dokonce smrt!

„Stalo se to v mých osmnácti a během šestého týdne na univerzitě. Ta bakterie mě málem zabila. Aby mi ruku nemuseli amputovat, podstoupila jsem příšerný, invazivní zákrok a následně také rekonstrukční operace, které zahrnovaly transplantace kůže. Následkem toho mám nyní jizvy,“ svěřila se Georgie na Instagramu. O nemoci a jejích dopadech nechtěla dlouho mluvit a věděli o ní pouze její nejbližší. Na veřejnosti a v práci své jizvy dlouho skrývala pomocí dlouhých rukávů či obvazů. Bála se, že kvůli tomu nebude mít dostatek hereckých nabídek. Nyní už se však za své jizvy nestydí a je připravena o nemoci veřejně více mluvit.

„Pravdou je, že nic takového jako dokonalost neexistuje. Stejně jsem se ale styděla za to, že se liším, a bála se vysokých očekávání, která lidé měli, protože jsem začala kariéru v dětském věku,“ dodává Georgie, která nyní hraje zejména v seriálech a televizních filmech. A jak je na fotkách vidět, nyní už je opravdu šťastná, vyrovnaná a chvíle, kdy byla kvůli nemoci na fyzickém i psychickém dně, už jsou dávno pryč.


Přečtěte si také