Showbyznys

12. července 2021 14:42

redakce Prima Lajk

GALERIE: Zemřel populární herec Ladislav Potměšil. S jakými zdravotními problémy bojoval?

Česká filmová scéna se musí vzpamatovat z další těžké ztráty. Proč jsme Ladislava Potměšila v posledních letech před kamerou už neviděli?

Po Libuši Šafránkové a Nině Divíškové odešla do českého filmového nebe další česká herecká legenda. Ve věku 75 let zemřel oblíbený český herec Ladislav Potměšil známý z policejních komedií Byl jednou jeden polda či jako tatínek z Discopříběhu. Smutnou zprávu potvrdil jeho syn, herec Jan Potměšil. „Tatínek umřel dnes ráno ve spánku v nemocnici Motol. Poslední roky hodně trpěl a rád bych poděkoval všem doktorům a sestřičkám, kteří se o něj úžasně starali, zvláště pak v posledních dnech," řekl syn webu Blesk.cz.

Herec trpěl vážnými zdravotními problémy zejména v posledních 5 letech, kdy byl také upoután na lůžko, hýbal se údajně minimálně a většinu času trávil v posteli. V roce 2016 mu lékaři objevili metastázující nádor v obratli a herec musel podstoupit hned tři operace. Při zákroku se odstraňoval obratel, v němž byl schovaný nádor. Při první operaci se odstraňovala zadní část, při druhé přišla na řadu přední část obratle. V následné reoperaci mu byla připevněna náhrada.

Tím ovšem jeho zdravotní problémy neskončily a nevyhnul se ani dalším náročným zákrokům. Potměšilovi se totiž udělala na břiše kýla, s níž musel opět na operační sál. V roce 2019 se kvůli těmto problémům prakticky vzdal herecké kariéry. Jeho zdravotní stav se bohužel nelepšil a poslední roky pro něj byly tím velkým životním bojem, z něhož mrazí. Zanechal však po sobě řadu nesmrtelných rolí, které nám vždy vykouzlí úsměv na tváři.

Sdílejte článek

Přečtěte si také