Herec Alec Baldwin byl obžalován za smrt kameramanky. Jaký trest mu hrozí?

Po roce vyšetřování se nakonec státní zástupkyně rozhodla obžalovat známého herce z neúmyslného zabití.

Těžká rána do psychiky a šílený dopad na kariéru. Herec Alec Baldwin byl totiž oficiálně obžalován v případě smrti kameramanky Halyny Hutchins. Státní zástupkyně ve čtvrtek oznámila, že Baldwin bude obviněn z neúmyslného zabití. Vyšetřovatelé zřejmě nasbírali dostatek důkazů a jejich závěr je ten, že herec spolu s rovněž obviněnou rekvizitářkou Hannah Gutierrez Reed jsou zodpovědní za incident, který vedl ke smrti Hutchins.

K tragické nehodě došlo v říjnu 2021 na ranči v Novém Mexiku, kde se zrovna natáčel westernový snímek Rust. 64letý Baldwin nacvičoval scénu, ve které měl tasit revolver. Zbraň ovšem byla nabitá ostrými náboji a herec jimi smrtelně zasáhl kameramanku Halynu Hutchins a zranil režiséra filmu Joela Souzu.

Herec již předtím čelil ve spojitosti se smrtí kameramanky civilním žalobám, z nichž se pokoušel skrze své právníky dostat. Ve všech případech to ale bylo zamítnuto. K tomu všemu teď ale bude čelit také kriminálnímu řízení a v případě, že by byl odsouzen, může nastoupit do vězení až na 18 měsíců. Herec vinu dlouhodobě odmítá, k rozhodnutí prokurátorky se ale zatím nevyjádřil.


Přečtěte si také