Nová hra čelí bojkotu kvůli spisovatele J. K. Rowling 1
Autor: Warner Bros. Games Nová hra čelí bojkotu kvůli spisovatele J. K. Rowling 1

Herní fanoušci bojkotují novou hru ze světa Harryho Pottera. Vadí jim transfobní spisovatelka Rowling

rd. Publikováno: 23.01.2023
Fanoušci se bouří proti spojení spisovatelky J. K. Rowling se hrou Hogwarts Legacy.

reklama

Ještě zhruba dva týdny zbývají do spuštění nové obří hry ze světa Harryho Pottera zvané Hogwarts Legacy. V té si lidé konečně budou moci zahrát za vlastní postavu žijící ve světě čar a kouzel, stanou se studenty v Bradavické škole a budou bojovat proti temným silám ohrožujícím svět dávno předtím, než se narodil Harry, Voldemort nebo kterákoli z dalších slavných postav, jež si celé generace lidí zamilovaly z filmové a knižní série spisovatelky J. K. Rowling.

 

Nyní ale hra čelí nepříjemné překážce. Řada fandů jí totiž hodlá bojkotovat a snaží se aktivně přesvědčovat ostatní, aby si ji nekupovali, protože jim vadí právě napojení na známou spisovatelku. Důvodem jsou samozřejmě její transfobní výroky, kvůli kterým už to Rowling v posledních letech schytala nejen od obyčejných lidí, aktivistů, a samozřejmě LGBTQ+ komunity, ale i herců a hereček, jež si v sáze zahráli (včetně například Emmy Watson nebo Daniela Radcliffea).

Tvůrci hry se nicméně už několikrát vyjádřili v tom smyslu, že s názory spisovatelky nesouhlasí, jejich hra je naopak velmi otevřená v podpoře LGBTQ+ komunity. Spousta lidí na sociálních sítích je pak toho názoru, že si můžou užít hru (nebo jakákoli dílo z jejich oblíbené série), aniž by přitom museli souhlasit s tím, co říká knižní autorka. Bojkot samotný pak nejspíš nebude mít příliš velký dopad, už nyní se totiž spekuluje, že by Hogwarts Legacy mohlo patřit mezi nejúspěšnější tituly letošního roku.

Pamela Anderson obvinila Tima Allena z nevhodného chování 1

Šokující odhalení bývalé sexbomby Pamely Anderson. Který slavný herec jí ukázal na place penis?

reklama