Hora ze Hry o trůny odhalil svůj jídelníček. Kolik toho nejsilnější muž světa dokáže sníst?

Islandský silák a fighter šel za poslední rok neuvěřitelně do sebe a vypracoval si neskutečnou formu. Zadarmo to ale nebylo. Každý den musí pravidelně cvičit a hlídat si příjem kalorií.

Hvězda seriálu Hra o trůny Hafþór „Thor“ Björnsson patří k těm lidem, kteří by dokázali obyčejnému člověku zlomit ruku jenom svým malíčkem. Není divu, že před pár lety dokonce vyhrál titul Nejsilnějšího muže na světě. Za poslední rok však na sobě tvrdě zamakal a kvůli své boxerské přípravě musel fighter značně změnit svůj životní styl a snížit svůj denní příjem až o 4 tisíce kalorií. Z kdysi skoro dvěstěkilového obra se tak stal neskutečně vysekaný týpek.

Aby si ale Björnsson udržel těžce vypracovanou horu svalů, musí dodržovat přísný jídelníček. V rozhovoru pro Insider prozradil, že každý den, pět dní v týdnu, spořádá pět stejných jídel pořád dokola. Co všechno tedy islandský silák musí kvůli drsné dietě sníst?

1. chod – 2 míchaná vejce, 200 g kuřecího masa, jogurt, 40 g ovesných vloček a 50 g borůvek

2. chod – 230 g hovězí svíčkové, 140 g rýže a 100 g zeleniny (špenát nebo zelené fazolky)

3. chod – 230 g kuřecího masa, 200 g brambor nebo batátů a dalších 100 g zeleniny

4. chod – 230 g lososa, 140 g rýže a 100 g špenátu

5. chod – jogurt, 30 g arašídového másla a špetka proteinového prášku

Musíme říct, že Hora se teda vůbec nešetří a dopřává si pořádné porce dobrého jídla. Normálnímu smrtelníkovi by sice stačila tak čtvrtka toho, co obr spořádá, ale pro Björnssona, který byl zvyklý jíst osm jídel denně to musí být pohodička.


Přečtěte si také