Showbyznys

21. června 2022 12:40

redakce Prima Lajk

Hvězda Pirátů z Karibiku obviněná ze sexuálního obtěžování dorazí do Varů. Jakou cenu si převezme?

Po Johnnym Deppovi přijede do Česka další slavný herec z Pirátů z Karibiku.

Prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška dnes oznámil, jaké hvězdy přijedou převzít speciální ocenění na letošním ročníku. No a raději si připravte své pirátské memorabilie. Do Česka totiž přijede třeba Benicio del Toro (55), ale především oceňovaný herec a hvězda Pirátů z Karibiku Geoffrey Rush (70), jenž si převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Australský divadelní a také filmový herec byl přitom ještě před nedávnem zamotaný – podobně jako Depp – do vlastních problémů se sexuálním obtěžováním. Hněvu hnutí #MeToo se ale nakonec vyhnul i díky rychlému soudnímu systému ve své rodné zemi, který udělil novinářům a ženám, které herce pomluvily, vysokou pokutu. Zasloužilý herec tak byl očištěn a bude si moct užít filmový festival bez nepříjemné kontroverze okolo.

Mimo zahraniční hvězdy a taky pochopitelně slibnou programovou nabídku pak karlovarský festival připomene i dlouholetou uměleckou ředitelku MFF Karlovy Vary Evu Zaoralovou výstavou fotografií, která přiblíží její celoživotní sepětí s filmem, působení v čele festivalu i jedinečné spojení s prezidentem MFF Karlovy Vary Jiřím Bartoškou. Zahájení letošního ročníku proběhne již 1. července.


Přečtěte si také