Jak poznat, že vás miluje?
Jak poznat, že vás miluje?

A je to tady! Jak poznáte, že vás opravdu miluje?

tanasab. Publikováno: 30.08.2014
Dámy, otázka je jasná – má mě rád? Nemá mě rád? Výzkum nyní ukázal, jak získat odpověď, aniž byste ze svého protějšku musely lámat odpověď!

reklama

Vědci totiž přišli na to, že vše poznáte z tónu a výšky mužova hlavu. Jde o to, že když muži mluví o ženě, která pro ně není příliš atraktivní, tón jejich hlasu je tlumený a položený v nižších hlasových polohách!

Pokud je ale žena pro muže přitažlivá, muž se snaží svůj hlas variovat – dělat drobné změny v tónech svého hlasu. A není to ledajaká studie, prováděla se totiž i v České republice, takže se tím Češky můžou řídit také!

A jak se to pozná? Muži, pokud mluvili s atraktivní ženou, povětšinou tzv. zpívali, to znamená, že variovali výšku hlasu více, než když mluvili s pro ně méně přitažlivou ženou, v takové situaci mluvili hlubokým hlasem. Bohužel ale ani tenhle styl mluvení u žen nevyvolal nezájem.

„Předchozí průzkum ukázal, že lidé mohou signalizovat svůj zájem několika různými způsoby, včetně nonverbálního chování a řeči těla. Šlo především o oční kontakt a příležitostné dotyky. Tato studie na tu předchozí navazuje a jde ještě do hloubky. Lidé podle všeho modulují svůj hlas, aby se pro potenciální protějšek stali přitažlivější,“ prozradil Juan David Leongómez, vedoucí výzkumu.

A jak vlastně k takovým zjištěním došli? Muži a ženy, kteří se výzkumu zúčastnili totiž byli z různých zemí – muži pocházeli z České republiky a ženy z Británie, tak bylo dosaženo toho, aby ženy mužům nerozuměli a reagovali pouze na tón hlasu.

Zajímavé, že?

Mohlo by vás zajímat:

Lenka Zahradnická by se prý mohla do Martina Krause zamilovat. Má to ale malý (velký) háček

Lenka Zahradnická: Do Martina Krause bych se mohla zamilovat, kdyby…

Pozor, rodící žena na palubě!

Pozor! Dítě na palubě… teda na cestě!

Všechny Hanniny operace stály 1 855 000 Kč!

Bionická žena existuje! Neuvěříte, z jakých zranění se dostala!


reklama