Showbyznys

7. května 2015 18:31

Petr Cífka

Jeremy Clarkson už připravuje televizní odvetu! Na čem aktuálně maká?

Bývalý moderátor Top Gearu spolupracuje s Andym Wilmanem na nové motoristické show

Už si pomalu začínáme zvykat na to, že Jeremy Clarkson nebude v Top Gearu. A vlastně ani jeho dva kolegové, May a Hammond. Zástupci BBC sice pořád směle tvrdí, že nic není vyloučené, ale z dobrých zdrojů víme, že v podstatě stojí před podpisem smlouvy s novou trojicí moderátorů. A protože nová série Top Gearu se dostane na obrazovky už v příštím roce, nesmí BBC nijak otálet. Pravděpodobně se bude točit už v pozdním létě a na podzim, aby se stihlo všechno sestříhat, připravit a vyladit.

Váhat nesmí ani Clarkson, který ve svých sloupcích opakovaně naznačil, že kariéru motoristické celebrity nehodlá házet do žita. A když teď BBC definitivně opustil i jeho kamarád, kolega a spoluproducent Top Gearu, Andy Wilman, nic už nebrání tomu, aby začali spřádat plány na nový pořad. A BBC jim v tom docela netradičně pomůže.

Už koncem května totiž startuje ve Velké Británii Top Gear Live, což byla dříve živá show, na které moderátoři Top Gearu spolu se Stigem nabízeli mix humoru, kaskadérských kousků, fantastických aut a "všeho, co dělá Top Gear Top Gearem". Nešlo přímo o aktivitu BBC, producenti si jen od britské veřejnoprávní televize značku pronajali a odvedli jí určitý zisk. Po vyhazovu Clarksona se muselo několik představení zrušit, než se obě strany dohodly. BBC od smlouvy odstupuje a pořad se tak nově jmenuje Clarkson, Hammond and May Live. O BBC a Top Gearu v něm nesmí padnout ani slovo, stejně tak bude chybět Stig a jakékoliv logo slavné televizní show. Trojice moderátorů ale bude pořád bavit lidi, kaskadéři zůstávají a auta také. Vlastně jde o první krok slavného tria na cestě za novým samostatným pořadem, který logicky mohou ve vyprodaných show propagovat, jak jen uznají za vhodné. A budou se vézt na vlně popularity, kterou jim zajistila právě BBC.

Clarkson ostatně tuší, že železo se musí kout, dokud je žhavé. Už je zase aktivní na sociální síti Twitter, a dokonce zveřejnil i obrázek z natáčení s novým Chevroletem Corvette. Pravděpodobně ještě nenatáčí zmíněný nový televizní pořad, mnohem pravděpodobnější je příprava tradičního vánočního DVD, které Clarkson vždy zkraje léta natáčí, aby měli jeho fanoušci pod stromeček od svých manželek, přítelkyň nebo kamarádů nějaký ten dárek.

A zmíněný pořad? Je velmi pravděpodobné, že bude vznikat už letos na podzim. Jenom se ještě neví, jestli po bývalých hvězdách Top Gearu chmátne přímo britská televizní konkurence, nebo třeba některý z online gigantů jako Netflix nebo Amazon, kteří momentálně investují do vlastní tvorby desítky milionů dolarů a podobný pořad zatím v portfoliu vůbec nemají. Soustředí se na oživování populárních seriálů a filmovou produkci. Top Gear se ovšem vymykal všem škatulkám - nebyla to reality show, nebyl to dokument, a nebyl to ani cestopis. A všichni potenciální zájemci vědí, že jeho kouzlo vycházelo hlavně z moderátorů a povedlo se ho zpopularizovat po celém světě díky Clarksonovi a Wilmanovi.

Můžete se vsadit, že ti dva budou brzy podepisovat hodně lukrativní smlouvu.

Sdílejte článek
Štítky top Gear Twitter smlouva BBC Jeremy Clarkson

Přečtěte si také