Kazí vám smajlíci SEX? Víme, jak to je!

Tak tady, přátelé, máme výsledky zajímavého výzkumu na téma smajlíci a SEX. Protože jsou všude, bylo jen otázkou času, koho napadne tohle zkoumat. Jak to tedy je? Jsou smajlíci spojenci, nebo nepřátelé sexu? A jak jsou na tom se sexem ti, kteří je používají?

Studii provedla americká seznamka Match.com mezi 5675 svobodnými uživateli. 54 procent uživatelů, kteří použili smajlíky, mělo v loňském roce sex. Na rozdíl od 31 procent uživatelů, kteří smajlíky nepoužívají vůbec. 64 procent mužů a 46 procent žen, kteří používají smajlíky, má přitom sex minimálně jednou za měsíc. Což bude nejspíš pozitivním naladěním, které je pro druhé pohlaví přitažlivé. Ale k sexu umí pomoct samotní smajlíci – nepopulárnější jsou totiž ty, které vyjadřují sexuální podtext nebo mají všeslibující podtext – šibalsky přivřené očko apod.

Nejde ale jen o sex. Smajlíci pomáhají se sjednáváním rande a dokonce i při nabídkách k sňatku :-) Lidé je pořád dostávají radši než třeba selfies.

Smajlík vytvořil v roce 1963 výtvarník Harvey Ball jako součást kampaně pro pojišťovací společnost. Cílem měla být podpora morálky zaměstnanců. První textové použití smajlíků ve tvaru :-) „pro vtipy“ a :-( „pro věci, které vůbec nejsou vtipné“ navrhl Scott Fahlman 19. září 1982 v e-mailu pro radu informatiků na Carnegie Mellon University. No jasně... z porady informatiků se může do světa rozšířit leccos:-)

Sdílejte článek
Štítky Sex seznamka sex Univerzita Carnegie Mellon smajlík Harvey Ball Scott Fahlman

Přečtěte si také