Kolik si vydělají největší filmové hvězdy ve srovnání s těmi seriálovými? Z těchto čísel se vám zamotá hlava!

Kolik si dnes vydělávají herci v Hollywoodu?

Peníze hýbou světem a jinak tomu není ani u filmu. Zatímco v minulosti ale ty největší hvězdy byly placeny filmovými studii, dnes jsou to streamovací služby, které si mohou dovolit zlákat k sobě velká jména astronomickými částkami, aniž by to pro ně působilo jakoukoli ztrátu. Jak? To stále tak úplně není jasné, prozatím to ale dělají, takže se pojďme podívat, kolik vlastně různí herci v dnešní době berou.

Tak například Daniel Craig dostal za pokračování k filmu Na nože zaplaceno šílených 100 milionů dolarů. Dwayne „The Rock“ Johnson si za akční thriller Red Notice vydělal 30 milionů předem a dalších 20 na něj čeká po premiéře. Will Smith dostane 40 milionů za Krále Richarda, Micheal B. Jordan 15 milionů za roli ve filmu Tom Clancy: Bez výčitek a Leonardo DiCaprio 30 za účast ve filmu Don’t Look Up. Ryan Gosling pak dostane 20 za thriller The Grey Man, který se natáčel mimo jiné i v České republice.

Mezitím u tradičních studií vypadá situace následovně. Tom Cruise a Keanu Reeves dostali 13 milionů předem s možností dalších peněz z tržeb za účast ve filmech Top Gun: Maverick a Matrix 4. Chris Pine bere 11,5 milionu za roli v Dungeons & Dragons, Brad Pitt 20 za akční film Bullet Train a Chris Hemsworth 20 za čtvrtého Thora. Robert Pattinson ale za Batmana dostane jen 3 miliony. A seriály?

Chris Pratt dostává 1,4 milionu za epizodu sci-fi seriálu The Terminal List a Jeff Bridges bere 1 milion za epizodu dramatu The Old Man. Bryan Cranston, Kate Winslet nebo trojce žen ze Sexu ve městě pak obdrží mezi 650–750 tisíci dolarů za epizody seriálů Your Honor, Mare z Easttownu či nového Sexu ve městě And Just Like That. Vydělá si ale taky Pedro Pascal za The Last of Us nebo herečky Gillian Anderson, Michelle Pfeiffer či Viola Davis za seriál The First Lady – všichni berou 600 tisíc za díl. Za nimi pak je Henry Cavill (Zaklínač), Jason Sudeikis (Ted Lasso) nebo hvězdy Stranger Things, které berou v průměru 300 tisíc dolarů za epizodu.


Přečtěte si také