Showbyznys

11. prosince 2018 10:48

redakce Prima Lajk

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro nevidomé

Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli nejúspěšnějším domácím snímkem letošního roku, se připravuje k vydání na DVD. Plánovaný termín je 4. 2. 2019.

Podle údajů distributora, společnosti CinemArt, film vidělo 544 346 návštěvníků českých kin. Komedie Po čem muži touží si úspěšně vede rovněž na Slovensku, kde si připsala na konto 84 560 diváků.

Na DVD budou film moci zhlédnout i diváci se zrakovým postižením. V listopadu 2018 v rámci projektu Komunitní centrum pro podporu nevidomých a slabozrakých Vrchlická byl vytvořen takzvaný audio popis.

Audio popis je speciální rozšíření audiovizuálních děl o přídavnou zvukovou stopu, která nevidomým a těžce zrakově postiženým divákům pomáhá lépe pochopit děj, zejména jeho vizuální složku, která není vyjádřena zvukem, případně je zvukem obtížně rozpoznatelná. Tvorba audio popisu se řídí řadou pravidel, z nichž nejdůležitější je objektivní popis děje, nikoliv jeho interpretace komentátorem, a odborné zpracování komentáře, respektující specifika psychologie vnímání a myšlení těžce zrakově postižených.

Díky velmi dobré spolupráci s produkční společností Fénix Film, s. r. o, a s distribuční společností CinemArt, a. s., bude audio popis k dispozici i na běžně vydaném DVD, které bude v prodeji od února 2019.

Nedílnou součástí komunitních aktivit centra Vrchlická je "Komentované kino", které umožňuje zrakově postiženým osobám nejenom umělecký (a často také informační zážitek) z filmové tvorby, ale především sdílení zážitku jak s ostatními zrakově postiženými, tak zejména s vidícími osobami – partnery, dětmi, přáteli, což má nesporný vliv na snižování rizika sociálního vyloučení a informačního deficitu nevidomých a slabozrakých.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky je zapsaný spolek s celostátní působností, který vznikl 16. 6. 1996. Své odbočky a odborná střediska má v převážné většině okresů ČR a sdružuje na 10 000 členů. Posláním spolku je jednak sdružovat nevidomé a jinak těžce zrakově postižené občany a hájit jejich zájmy, a také poskytovat konkrétní služby vedoucí k integraci takto postižených občanů do společnosti.

Hrdina příběhu Karel Král je prototypem muže, který ženy vnímá trochu jako spotřební zboží. Když se ale jednoho dne probudí v ženském těle, začne poznávat svět z druhé stránky.

Vedle Jiřího Langmajera a Anny Polívkové v hlavních rolích Karla a Karly se v komedii Po čem muži touží objeví celá řada známých herců a hereček – Táňa Pauhofová jako ambiciózní šéfredaktorka Playboye Leona, Matěj Hádek jako Karlův kamarád Čestmír, Jiří Havelka v roli spisovatele Roberta, který je přesvědčen, že zná ženský svět mnohem lépe než Karel, Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva jako Karlova bývalá manželka a dcera, k níž Karel složitě hledá cestu. Filmovou redakci Playboye tvoří Oldřich Navrátil, Lucie Polišenská, Lucie Šteflová, Naďa Konvalinková, Jana Synková, Jakub Volák, Dominika Myslivcová, Richard J. Müller a Jiří Maryško, v dalších rolích uvidíme Lenku Vlasákovou, Pavlu Tomicovou, Ester Kočičkovou, Martina Stránského a další.


Přečtěte si také