Showbyznys

18. června 2015 11:27

Adéla Skřivánková

Konec lží: 5 mýtů o ženském orgasmu, kterým jste celý život věřili

Všichni ho chtějí, všichni po něm touží. Ženy si přejí prožívat orgasmus znovu a znovu a muži jim ho velmi rádi dopřávají. Je to win-win. Co ale ve skutečnosti o ženském orgasmu víme? A jakým hloupostem věříme?

Ženský orgasmus je zahalen tajemstvím už jen kvůli tomu, že není samozřejmostí. K jeho dosažení je potřeba vychytání jemných nuancí a správná konstelace různých aspektů. Každý muž má nějaký svůj nějaký svůj „zaručený“ způsob, jak vystřelit ženu ke hvězdám. Jenže právě to značí, že neexistuje jediný, univerzální postup. Vzniká tak spousta pověr, fám a mýtů. Čemu (ne)věřit?

Mýtus: Vaginální orgasmus je lepší než klitoriálníPravda: Proč to srovnávat? Ve finále jde přece stejně jenom o jedno. O zatmění mozku, svalovou křeč a vyplavené endorfiny. Hlavně, že nějaký orgasmus je. Studie navíc nedokazují, že by žena při vaginálním orgasmu sténala ve stupnici A-dur a při klitoriálním v C-moll.

Mýtus: Bod G neexistujePravda: Jak to víte tak jistě? Protože jste ho ještě nenašli? S bodem G je to jako s Bohem. Sice ho nikdo ještě neviděl, ale to neznamená, že neexistuje. Tak sepněte ruce a věřte. Modlení se k bodu G vás asi nespasí, ale třeba se vám jednou zjeví.

Mýtus: Ženská ejakulace se děje jenom v pornuPravda: Neděje. Jsou ženy, které přirozeně ejakulují v reálu bez speciálních triků pornoumělců. Pokud v ženském lůně dojde k silné přirozené lubrikaci a při orgasmu začnou vaginální svaly pulsovat a smršťovat se, může dojít i k vystříknutí nahromaděných tekutin. Ženská ejakulace tedy není dalším krokem v dnešní přehnané emancipaci, ale jen přirozeným jevem.

Mýtus: Ženské orgasmy jsou silnější než ty mužskéPravda: A to rozhodl kdo? Žena, nebo muž? K objektivnímu posouzení může dojít, jen pokud zažijete oba. Což se nikdy žádnému muži ani ženě nepovede.

Mýtus: Vibrátor může znecitlivět klitorisPravda: Klitoris není kolo, které můžete ojet. Ze znecitlivění nervových zakončení v klitorisu by muselo dojít k vážnému zranění tohoto hrbolku lásky. Běžným používáním vibrátoru tak opravdu jeho citlivost nesnížíte. To byste pak museli i přestat provozovat orální sex a později i normální sex. No představte si tu hrůzu. Klitoris tam tak nenápadně ční proto, aby byl drážděn a stimulován, ne proto, abyste se mu vyhýbali jak čert kříži.

Sdílejte článek
Štítky orgasmus klitoris vibrátor mýtus vagina ženský

Přečtěte si také