Showbyznys

16. září 2022 10:38

redakce Prima Lajk

Král Karel III. je potomkem skutečného hraběte Drákuly! Co s ním má společného?

Nynější panovník Británie má s Rumunskem společného víc, než jste si mysleli.

Slavného upíra hraběte Drákulu zná téměř celý svět. Jen málokdo však ví, že nejznámější figura světové populární kultury z románu Drákula od autora Brama Stokera byla inspirována skutečným valašským knížetem Vladem III., známým pod přezdívkou Vlad Napichovač. No, a ještě méně lidí na světě ví, že dávným potomkem sadistického vládce je nynější panovník Británie.

Jedna z nejkontroverznějších historických postav v dějinách lidstva je skutečným předkem krále Karla III., ačkoli velmi vzdáleným. Není tak divu, že má současný panovník Británie k Rumunsku tak blízký vztah a velmi rád se tam vrací. „Genealogie ukazuje, že jsem jeden z potomku Vlada Napichovače. V mé krvi je kus Transylvánie,“ zmínil se Karel III. v jednom z dávných rozhovorů s tím, že jeho babička královna Mary byla příbuzná Vlada III.

Kromě společné rodové linie však sadistický vlašský vládce nemá s nynějším panovníkem Británie mnoho společného. Nijak se totiž nezdá, že by chtěl nejstarší syn zesnulé královny Alžběty II. napichovat lidi na kůly za jejich prohřešky a trestné činy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také