Showbyznys

12. září 2014 12:50

Táňa Sáblíková

Máte rádi banány? Tak pozor na nečekané objevy!

Abby zašla koupit banány, které byly právě dovezené z Brazílie. Poté, co si je přinesla domů a chtěla si jeden sníst, ale zjistila, že je na nich plíseň. Nebo že by to plíseň nebyla?

Žena proto vzala párátko a chtěla domnělou plíseň odstranit, ale poté, co do ní šťouchla, odhalila zmrzlá vajíčka jednoho z nejnebezpečnějších a nejsmrtelnějších pavouků na světě!

Proto neváhala, zvedla telefon a zavolala do obchodu, aby nález ohlásila. Obchodníci k ní poslali lidi z kontroly, kteří odhalili, že jde právě o vajíčka jednoho z brazilských jedovatých pavouků.

„Myslela jsem si, že jde o plíseň, když jsem ale do toho šťouchla a uviděla vajíčka, okamžitě jsem celý trs banánů vyhodila do koše. Když pak přišli lidé na kontrolu a ptali se, kde jsem ta vajíčka našla a kde teď jsou, ukázala jsem na koš. Ten si odnesli nakonec také,“ vyprávěla svůj děsivý zážitek Abby Woodgate. „Poté se ještě ptali, zda přišlo do kontaktu s vajíčky ještě něco, ukázala jsem na ruční vysavač, tak si ho odnesli také,“ dodala.

Jediným štěstím pro Abby bylo, že ve Velké Británii nebylo natolik teplo, aby se pavoučci z vajíček vylíhli, a že mezi banány nebyl schovaný i dospělý samec tohoto velmi nebezpečného pavouka.

Brazilský putovní pavouk banánový je považován za nejjedovatějšího pavouka světa. Má na svědomí většinu současných lidských obětí. Banánový pavouk se mu říká proto, že se občas ukryje v trsu banánů a může tak být s banány dopraven kamkoliv na světě.

Mohlo by vás zajímat:

Podobné články

Podobné články


Přečtěte si také