Mikolas Josef míří na Kamiq You Fest: Moje show je pokaždé jiná!

Zpěvák Mikolas Josef, který si zahrál v Aténách pro 55 tisíc fanoušků, láká na záříjový KAMIQ YOU FEST!

Mikolas Josef je český zpěvák, producent a multiinstrumentalista. Jeho songy si můžete poslechnout v angličtině i španělštině. Nejnovější singl Acapella má přes 6 milionů zhlédnutí na kanálu YouTube a vy si ho budete moci vychutnat naživo už v sobotu 14. září na KAMIQ YOU FESTu, který pro fanoušky skvělé hudby, youtuberingu, gamingu, foodu i sportu, pořádají Prima COOL a TV ÓČKO pod střechou Průmyslového paláce. Jak Mikolas strávil léto a co speciálního si pro návštěvníky téhle nadupané akce připravuje?

1) Léto je v plném proudu, jak si ho užíváte? Máte v plánu nějakou dovolenou?

Léto trávím přípravami na své podzimní turné a taky prací na novém singlu. Do toho se raduji z úspěchu songu Acapella, který je nyní na 7. místě v chartu nejhranějších skladeb. To mi dělá radost.

2) Momentálně hodně cestujete v rámci koncertování. Kde jste teď naposled hrál a kde se vám nejvíc líbilo?

Hrál jsem teď poslední 2 koncerty v Aténách a Madridu. V Aténách to byl koncert pro 55 tisíc lidí. Bylo to dosud moje největší publikum. Bylo to neuvěřitelné.

3) Chtěl jste být odmalička zpěvákem? A pokud ne, tak čím?

Ano, pamatuji si, jak mě tatínek vzal na můj první koncert skupiny Fleret. Byly mi možná tak 4 roky. Tam jsem poprvé slyšel hudbu nahlas a viděl, jak na ni lidi reagují. Tak mě to vzalo, že už jsem to nikdy nedostal z hlavy. Věděl jsem, co chci dělat už jako dítě.

4) Jak byste ve stručnosti popsal svou tvorbu? Pro koho zpíváte?

Zpívám hlavně pro sebe. Zní to až sobecky, ale je to pravda. Pokud bych nedělal to, co mě baví, nechtěl bych to dělat vůbec. Můžete si všimnout, že se moje tvorba sem tam liší. Že třeba Lie To Me zní jinak než Hands Bloody a že Acapella zní jinak než Abu Dhabi. Nebyl bych to ale já, kdybych se držel stále jednoho typu zvuku. Prostě by mě to nebavilo.

5) Na čem právě pracujete? Chystáte nějaké novinky? Nový singl/desku/klip?

Chystám několik projektů najednou. Už mám víceméně na stole vše, co půjde ven až do konce roku 2021. Trávil jsem nyní opravdu hodně času skládáním a dobře jsem udělal. Dělat to vše najednou je sebevražda. Další singl nás čeká zhruba do měsíce až dvou.

6) Čeká vás vystoupení na KAMIQ YOU FESTu. Chystáte pro tuhle příležitost pro fanoušky něco speciálního? Na co se od vás mohou tentokrát těšit?

Moje show je pokaždé jiná. Jiný team na stagi, jiné projekce. Pokaždé si koncert lidé můžou prohlédnout z jiné perspektivy. Nebaví mě umělci, kteří mají při každém hraní naprosto stejný setlist a stejné průpovídky. Jenom odpapouškovávají to, co se jednou naučili. Takového umělce vám stačí vidět pouze jednou.

7) KAMIQ YOU FEST je kromě hudby také o gamingu, youtuberech, počítačových hrách a multimediální zábavě. Co vy a hraní her nebo sledování youtuberů? Máte nějakého „oblíbence“?

Popravdě nestíhám jak hraní her, tak koukat na youtubery. Ale těším se, že třeba někoho objevím.

Sdílejte článek
Štítky YOU FEST rozhovor Mikolas Josef Kamiq You Fest

Přečtěte si také