Showbyznys

27. ledna 2016 15:09

Tereza Javorová

MOTIVACE: 6 tipů, jak překonat lenost a KONEČNĚ mít postavu snů

Někdy zkrátka nestačí zvednout zadek a konečně začít něco dělat. Správná motivace je důležitá:

1. Stanovte si reálný cíl - i když toužíte zhubnout třeba deset kilo, nečekejte, že je budete mít dole za dva týdny. Zdravé hubnustí je tak kilo až kilo a půl týdně. Nenakládejte si proto až moc velkou zátěž, abyste v hubnutí vydrželi více než pár týdnů. Klíčem je spíše celková změna životního stylu.

2. Veďte si deníček - zaznamenávejte si do něj své úspěchy, pokroky a splněné dílčí cíle. Dobré je taky vyfotit se před zahájením hubnutí a během něj. Uvidíte, jak se vaše tělo mění k lepšímu!

3. Kupte si permanentku - pokud za něco platíte, tak to také chcete využít. Zaplacenou permanentku vám možná bude líto nechat propadnout a na cvičení se donutíte, i když se vám třeba nechce.

4. Přemluvte kámošku - ve dvou se to lépe táhne. S kamarádkou se navíc budete navzájem podporovat, možná i trochu hecovat a s menší pravděpodobností budete cvičení rušit. Přece jen už jste domluvené týden, tak to přece na poslední chvíli neodřeknete a nenecháte ji ve štychu.

5. Nekupujte hlouposti - pokud doma nebudete mít sladkosti a jiné hlouposti, tak je ani nebudete moct jíst večer u televize. Před nákupem si udělejte podrobný seznam toho, co vážně potřebujete, a nenechte se pak mezi regály zlákat mlsnou nebo slevami.

6. Odměňujte se - zhubli jste? Výborně! Tak si za odměnu kupte nové džíny nebo tu krásnou kabelku, po které dlouho toužíte. Malé odměny vás budou motivovat dál.

Sdílejte článek
Štítky hubnutí lenost

Přečtěte si také