Showbyznys

27. ledna 2016 15:09

Adéla Skřivánková

MOTIVACE: 6 tipů, jak překonat lenost a KONEČNĚ mít postavu snů

Někdy zkrátka nestačí zvednout zadek a konečně začít něco dělat. Správná motivace je důležitá:

1. Stanovte si reálný cíl - i když toužíte zhubnout třeba deset kilo, nečekejte, že je budete mít dole za dva týdny. Zdravé hubnustí je tak kilo až kilo a půl týdně. Nenakládejte si proto až moc velkou zátěž, abyste v hubnutí vydrželi více než pár týdnů. Klíčem je spíše celková změna životního stylu.

2. Veďte si deníček - zaznamenávejte si do něj své úspěchy, pokroky a splněné dílčí cíle. Dobré je taky vyfotit se před zahájením hubnutí a během něj. Uvidíte, jak se vaše tělo mění k lepšímu!

3. Kupte si permanentku - pokud za něco platíte, tak to také chcete využít. Zaplacenou permanentku vám možná bude líto nechat propadnout a na cvičení se donutíte, i když se vám třeba nechce.

4. Přemluvte kámošku - ve dvou se to lépe táhne. S kamarádkou se navíc budete navzájem podporovat, možná i trochu hecovat a s menší pravděpodobností budete cvičení rušit. Přece jen už jste domluvené týden, tak to přece na poslední chvíli neodřeknete a nenecháte ji ve štychu.

5. Nekupujte hlouposti - pokud doma nebudete mít sladkosti a jiné hlouposti, tak je ani nebudete moct jíst večer u televize. Před nákupem si udělejte podrobný seznam toho, co vážně potřebujete, a nenechte se pak mezi regály zlákat mlsnou nebo slevami.

6. Odměňujte se - zhubli jste? Výborně! Tak si za odměnu kupte nové džíny nebo tu krásnou kabelku, po které dlouho toužíte. Malé odměny vás budou motivovat dál.

Sdílejte článek

Přečtěte si také