Zápasník Muradov vstoupil do uzbecké armády. Přísahal věrnost nepřátelům Ukrajiny

Zápasník Muradov učinil v posledních dnech velmi podivná rozhodnutí.

Velmi zvláštní dění momentálně provází MMA zápasníka Makhmuda Muradova. 32letých Uzbek nedávno dostal zákaz vstupu do Česka, sám přitom stále tvrdí, že nemá tušení proč. Zatímco se tak údajně snaží s tím něco udělat a vrátit se sem za svou dcerou, přišla nyní z Uzbekistánu zpráva, že se Muradov stal členem tamější armády. Co víc, přísahal věrnost uzbeckému prezidentovi, který je považován za proruského, a tedy nepřítele Ukrajiny.

„Že by to zrušení víza souviselo s tím, že znám uzbeckého prezidenta, to si nemyslím. Ale to je jedno, co kdo říká. Nic jsem neudělal, takže stejně dostanu papíry do Evropské unie a přijedu. A budu to řešit přes soud, protože není normální, aby mi sebrali jen tak vízum,“ prozradil zápasník nedávno serveru eXtra.cz.

Teď novou fotografii v uniformě doplnil komentářem, že slouží Uzbekistánu a jeho prezidentovi s vírou a pravdou. Jak moc úzké vazby na prezidenta má se nicméně můžeme jen domnívat, stejně jako jestli právě to je příčinou zákazu vstupu do Česka. Tak či tak, podobnými fotkami si asi sportovec ve snaze vidět svou dceru nepomůže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také