Showbyznys

25. listopadu 2020 12:27

redakce Prima Lajk

Obrovská bolest Meghan Markle! Manželka prince Harryho tajila potrat. Jak k němu došlo?

Ostře sledovaný královský pár zažívá nejtragičtější období svého vztahu.

Vévodkyně ze Sussexu a její manžel princ Harry v posledních měsících takřka zmizeli ze společenského života a lidé předpokládali, že za jejich odmlčením stálo zejména zařizování nového života ve Spojených státech. Tam se přestěhovali poté, co se zřekli svých královských povinností. Jenže nyní vyšlo najevo, že důvod byl bohužel zcela jiný a mnohem tragičtější. Meghan Markle s Harrym totiž tajili před světem nejen další těhotenství, ale bohužel také bolestivý potrat. Vévodkyně celou smutnou událost popsala až nyní pro list The New York Times.

K rodinné tragédii došlo v červenci, zrovna ráno v době, kdy se doma starala o prvorozeného syna Archieho. Najednou však Meghan ucítila silnou bolest v podbříšku a pochopila, že je něco špatně. „Skácela jsem se k zemi se synem v náručí, broukala jsem mu ukolébavku, abych nás oba uklidnila. Tiskla jsem k sobě své prvorozené dítě a zároveň jsem tušila, že přicházím o druhé,“ napsala v eseji manželka prince Harryho.

Poté strávila několik hodin v nemocnici, kde byl samozřejmě celou dobu po jejím boku princ Harry. Snažil se ji co nejvíce utěšit, zahrnoval ji polibky a byl jí ve chvílích nepopsatelného smutku velkou oporou. Zároveň ovšem věděla, že i jeho srdce se v tu chvíli rozpadlo na malinké kousky. „Oba jsme plakali a slzy nešlo zastavit. Přemýšlela jsem, jak se z takového zážitku dokážeme dostat,“ dodává vévodkyně.

S tragédií se vyrovnávali dlouhé měsíce sami, v soukromí. Proč se nyní rozhodla vyjít s pravdou na světlo? Meghan se rozhodla svůj příběh sdílet, aby tím pomohla dalším ženám a párům se stejně nešťastnými zkušenostmi. Téma potratů a pocitů zasažených je totiž podle ní a prince Harryho stále tabuizováno a mnoho se o něm nemluví. „V bolesti ze ztráty jsme s manželem zjistili, že ze 100 žen má 10 až 20 z nich zkušenost s potratem. I tak je ale toto téma stále tabuizováno, ověnčeno studem a zacykleno v osamoceném smutku,“ vysvětluje Meghan. Její přiznání nyní šokuje, ale zároveň dojímá celý svět.

Sdílejte článek
Štítky Meghan Markle potrat přiznání Harry a Meghan prince Harry

Přečtěte si také