Showbyznys

3. září 2020 13:49

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 10 hollywoodských hvězd, které jsou ve skutečnosti génii. Kdo se řadí mezi ty nejchytřejší?

Patříte mezi ty, kteří si myslí, že slavní zpěváci nebo herci mají jen hezkou tvářičku, ale ve skutečnosti musí být úplně hloupí? Jste na omylu! Těchto patnáct celebrit je mnohem chytřejších, než jste si mysleli.

1. Shakira

Tato kolumbijská zpěvačka napsala svou první píseň už ve svých čtyř letech a první album měla dokončené ve svých třinácti. Ačkoli má IQ 140, a mohla by tak s klidem nastoupit na jakoukoli vysokou školu, raději zasvětila svůj život hudbě. Díky turné po celém světě se ale naučila mluvit 5 jazyky.

2. Cindy Crawford

Úspěšná modelka měla ve škole vždy vynikající známky a střední školu absolvovala dokonce s vyznamenáním. Posléze získala stipendium na studium chemického inženýrství. Jednoho krásného dne si jí však všimla modelingová agentura, a svět tak přišel o inženýrku, zato ale dostal nádhernou modelku.

3. Matt Damon

Hercovo IQ prý dosahuje neskutečných 160. Už během studia na Harvardské univerzitě začal psát scénář ke slavnému filmu Dobrý Will Hunting, za který získal Oscara za nejlepší scénář se svým kolegou Benem Affleckem. Mimo jiné je herec velmi dobrým hráčem pokeru.

4. Natalie Portman

Natalie Portman, která vyhrála Oscara za hlavní roli ve filmu Černá labuť, taktéž vystudovala psychologii na Harvardské univerzitě a publikovala své odborné práce. Herečka ovládá pět jazyků a její IQ se odhaduje na 140.

5. Chris Martin

Frontman skupiny Coldplay studoval na University College London studia starověkého světa a odpromoval s vyznamenáním v řečtině a latině. Na univerzitě se taktéž seznámil se zbytkem své skupiny.

6. Quentin Tarantino

Tento neskutečně talentovaný filmový režisér a scenárista napsal už ve 14 letech jedno ze svých nejranějších děl. Nikdy nechodil na vysokou školu, ale ani to nepotřeboval, jeho IQ dosahuje až 160.

7. Rowan Atkinson

Ačkoli tohoto brilantního herce proslavila velmi jednoduchá postava Mr. Beana, jeho IQ je až 178. Prý byl skvělým studentem, který ve škole dostával jen samé jedničky. Na Oxfordské univerzitě získal titul Master of Science, a poté dokonce pokračoval v doktorandském studiu.

8. Steve Martin

Herec Steve Martin je krásným příklad toho, že ačkoli je inteligentní, vysoká škola není pro něj. V mládí začal studoval filozofii, ale později zjistil, že školní lavice nejsou pro něj to pravé. Skutečnost, že vysokoškolské studium nedokončil, mu nebránila v tom, aby byl členem Mensa International neboli klubu pro lidi s nadprůměrným IQ.

9. David Duchovny

Tento hollywoodský herec po ukončení magisterského studia anglické literatury na věhlasné univerzitě Yale nastoupil na doktorské studium. Do cesty mu však vstoupilo hraní a studium muselo jít stranou.

10. Jodie Foster

Jodie Foster se začala na televizních obrazovkách objevovat, už když jí byly tři roky. Až do svých osmnácti se plně věnovala herecké kariéře, od které si ale potřebovala dát pauzu. Nastoupila proto na Yale, kde absolvovala s vyznamenáním. Poté se opět vrátila ke hraní.

Sdílejte článek
Štítky Matt Damon celebrity géniové vysoké iq Rowan Atkinson

Přečtěte si také