5 věcí, které jste nevěděli o zlaté Ester Ledecké! S kým chodí a v jakém sportu by se mohla účastnit letní olympiády?

Ester Ledecká se díky svým skvělým výkonům ve dvou odlišných disciplínách na končící olympiádě v Pchjongčangu zapsala nesmazatelným písmem do historie sportu.

Obletují ji novináři, všude se o ní píše, ale stále existuje celá řada věcí, které o české šampionce možná vůbec nevíte. Tady je pět z nich!

1) Ester nemá vlastní Facebook. Už během olympiády bylo jasné, že si Ester vysloveně neužívá zájem médií, před kterými ji celý její tým vytrvale kryl až do posledních momentů. Tenhle postoj se navíc odráží i v přístupu k sociálním sítím, kde se o její profily stará agentura. Sama Ester pak údajně nemá ani soukromý Facebook.

2) Zdravý životní styl nehrotí. I přes to, že je Ester vrcholovou sportovkyní, není blázen do zdravé stravy. Miluje čokoládu, kterou by mohla jíst na kila, a místo vody či čaje vždycky raději sáhne po Coca-Cole. A ovoce? To prý nejedla ani jako malá.

3) Lyže od tří let, snowboard od pěti. Pokud plánujete, že z vaší ratolesti bude druhá Ester Ledecká, zajistěte, aby už ve třech letech byla schopná sjet na lyžích černou sjezdovku. Právě v tolika to totiž zvládla i zlatá Ester. Na „prkno“ se postavila o dva roky později a ihned se do něj zamilovala.

4) Svůj čas má i pro přítele. I když by se mohlo zdát, že v tak hektickém životě profesionálního sportovce není čas na vztahy, Ester má přítele. Je jím basák kapely The Whale Petr Petřek.

5) Uvidíme Ester za dva roky v Tokiu? Není tajemstvím, že kromě zimních sportů miluje Ester také plážový volejbal a windsurfing. Tak kdo ví, jakou výbavu se „půjčí“ za dva roky a co si přijede do Japonska během letní olympiády vyzkoušet za další sport. Když by z toho byla další zlatá, nezlobili bychom se!

Sdílejte článek

Přečtěte si také