návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

ODHALENO: 5 věcí, které se stanou, až zemře královna Alžběta! Věděli jste o některé z nich?

Co se stane, až zemře královna Alžběta?
Vydáno: 24.07.2018
Co se stane, až královna Alžběta zemře? 2
Autor: profimedia.cz Co se stane, až královna Alžběta zemře? 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bohužel stále žijeme ve světě, kde každý jednou zemře. A byť se těší dobrému zdraví, královnu Alžbětu to kvůli jejímu pokročilému věku taky někdy čeká. Jako hlava britské monarchie a symbol starých tradic ale její smrt bude přeci jen o něco významnější než u běžných lidí. Co všechno se tak změní, až královna nadobro opustí svůj trůn?

5. Bude pohřeb

Logicky. Stejně jako se ale dělá haló kolem královské svatby, můžeme očekávat velké věci kolem pohřbu královny Alžběty.

4. Změna peněz

Současnou britskou měnou je Libra. Na většině bankovek pak je vytištěna podobizna královny. Po její smrti a určitě době by se tak začaly tisknout nové bankovky s podobiznou nového panovníka.

3. Potenciální rozpad Commonwealthu

Velkou Británii netvoří pouze Anglie. Mezi Spojená království Velké Británie a Severního Irska, jak zní celý název, patří také Skotsko, Wales a pochopitelně i Severní Irsko. Británie je ale taktéž významným členem Commonwealthu, neboli Společenství národů, které tvoří 53 členských států, včetně například Kanady, Austrálie, nebo Jamajky. Po smrti královny by Commonwealth mohl teoreticky zaniknout.

2. Charles se stane králem

Charles je právoplatným následníkem trůnu. A byť už má taktéž svůj věk, jen málokdo si dokáže představit, že by ho některý z jeho synů předběhl.

1. Úvahy nad budoucností

Je potřeba královské rodiny? Jakým směrem by se měla Británie dále ubírat? Skutečně dojde k Brexitu? Smrt královny přinese spoustu otázek, na které bude svět nějakou dobu hledat odpovědi. Jedno je ale jisté, Velkou Británii čekají velké změny.

Proč Meghan nemá nikdo rád? 1

ODHALENO: 7 důvodů, proč lidé nenávidí manželku prince Harryho! Čím Meghan všechny štve?

Harry a Meghan

FOTO: Obrovská pocta! Královna dala Meghan významný dar a porušila tím tuhle starou tradici!

Článek je zařazen v: královna Alžběta , smrt , následky , Trůn , Velká Británie , královská svatba , pohřeb , princ Charles