Showbyznys

4. července 2015 14:20

Tereza Javorová

ODHALENO: 8 zlozvyků, které vám brání zhubnout

Pokud máte problém dostat se na vaši vysněnou hmotnost, řešení může spočívat ve změně návyků a životního stylu. Podívejte se na těchto osm bodů, jestli neděláte chyby, které by vám bránily hubnout.

Shazování nadbytečných kilogramů může být velmi těžké. Nástrahy máme někdy zakořeněny v našem životním stylu. Vidíte sami sebe v tomto seznamu? Proveďte změny a uvidíte, že hmotnost bude klesat.

1. Jste moc vystresovaná

Stres ovlivňuje váš metabolismus, vede vaši mysl a tělo k touze po určitých potravinách. Jídlo je jedna z cest, jak se mnoho z nás vypořádává se stresem. Chyba. Najděte si cestu, jak ulevit stresu a uvidíte, že vás chutě přejdou.

2. Přeskakujete jídla

Je obecné přesvědčení, které říká, budu-li jíst méně během dne, budu hubnout. Tak to není. Když vaše tělo nedostane to správné palivo, začne ukládat tuk, což vede k přibírání. Ideálně rozdělte pět menších jídel do celého dne.

3. Jíte moc rychle

Nedopřejete-li si dostatek času na jídlo, zvýší se vaše šance k přibrání na váze. Trvá okolo 30 minut, než se vaše břicho a mozek „synchronizují“. Když jíte moc rychle, mozek nedostane od břicha signál, že už je plné. Než se to dozvíte, už jste snědla moc.

4. Chodíte pozdě spát

Zůstávání dlouho vzhůru může způsobit nerovnováhu hormonů leptinu a ghrelinu. Leptin je zodpovědný za odesílání signálů do mozku, které tělu říkají, že už je plné, ghrelin stimuluje hlad. Nerovnováha v této oblasti pro hubnutí není dobrá.

5. Příliš mnoho kofeinu

Příliš mnoho kofeinu může zvýšit množství stresového hormonu kortizolu. Díky kortizolu začnete toužit po potravinách s vysokým obsahem tuku a cukru.

6. Jíte mnoho zpracovaných potravin

Zpracované potraviny obsahují vysoké množství cukru, tuku, soli a konzervačních látek. Pokud uděláte tah na čerstvé potraviny, uvidíte velký rozdíl.

7. Málo pijete

Voda je jednou z nejdůležitějších věcí, které potřebujeme, abychom denně fungovali, ale většina z nás nepije dostatečně. Voda pomáhá našemu metabolismu, řídí, aby vše fungovalo tak, jak má. Místo džusu nebo sody si vezměte sklenici čisté vody.

8. Nakupujete v uličce s nezdravými potravinami.

Prostě to nedělejte, vyhněte se jí.


Přečtěte si také